Japon anne kızına kavuştu

Japon anne kızına kavuştu.9462
  • Giriş : 15.05.2009 / 21:11:00

Türkiye'deki çocuğunu almak için mahkemeye başvuran ve Gaziantep'teki duruşmaya katılan Japon annenin evlat hasreti sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2004 yılında Japonya'da Gaziantepli Fevzi Deniz ile Tokyo'da tanışarak evlenen ve bu evlilikten bir kızı olan Japon Michiko Deniz, mahkeme kararı ile kızına kavuştu.

Mutlu bir evlilik sürdürürken eşi Fevzi Deniz'in, kızını alarak Gaziantep'e gelmesinden sonra kızına bir türlü ulaşamadığını ileri süren Japon anne Michiko Deniz, kızını almak için Türkiye'ye gelerek eşi ve yakınlarıyla görüştü. Ancak olumsuz yanıt alan anne, savcılığa müracaat ederek 4 yaşındaki kızı Kader'i almak için hukuki yollara başvurdu. Japon Michiko Deniz'in açtığı davaya bugün Gaziantep'te devam edildi.

Japon anne, duruşma öncesi kızı Kader ile ilgili kurum temsilcilerinin de aralarında bulunduğu bir heyet gözetiminde görüşerek hasret giderdi. Duruşmada mahkeme heyeti Kader Deniz'in, annesi Michiko Deniz'e verilmesine karar verdi. Kararın ardından adliye binasından sevinç içerisinde çıkan Michiko Deniz, işlemlerin tamamlanmasının ardından kızını alarak Japonya'ya döneceğini belirterek, "Türk adaletine teşekkür ediyorum. Sonunda kızıma kavuştum. Burada bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Ben kızımın babası gibi davranmayacağım. Eşim istediği zaman gelip kızını görebilir. Çünkü Kader, benim olduğu kadar onun da kızı" diye konuştu.

Bu arada Gaziantepli baba Fevzi Deniz ve yakınları adliyeyi arka kapıdan terk ederken hiçbir açıklamada bulunmadılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*