Japon basını Konya'ya geldi

Japon basını Konya'ya geldi.108378
  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Konya'da Japon turistleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu 1 kişinin öldüğü, 24 kişinin yaralandığı kaza haberini alan Japon basın mensupları, Konya'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kaza görüntülerinin Japon televizyonlarında yayınlanmasının ardından, Japonya basını harekete geçti. Berlin haber temsilciliğini yapan bir grup Japon basın mensubu, kazayla ilgili ayrıntılı bilgi almak ve kazada yaralanan turislerle röportaj yapmak için Konya'ya geldi. Japon gazeteciler, Konya'da çeşitli hastanelere kaldırılan turistlerin son durumu ile ilgili bilgi almak için, hastaneleri tek tek dolaştı. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yatan 7 yaralıyı görüntüleyen gazeteciler, yaralı turistlerin son durumuyla ilgili bilgi aldı. Muhabirlere yaralıların sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Araştırma Görevlisi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Osman Akdağ, turistlerin sağlık durumunun iyiye gittiğini belirtti. Hastane'de yatmakta olan 7 yaralı'dan 3'nün durumunun ağır olduğunu ifade eden Akdağ, ''3 turistin hayati tehlikesi devam ediyor. Kaza esnasında yüzlerinde ve vücutlarının çeşitli yerlerinde derin çizikler meydana gelmiş. Bu 3 turistimize ameliyat yapacağız." dedi.

Yaralılar hakkında bilgi alan japon muhabirler, daha sonra kazanın meydana geldiği bölgeye giderek fotoğraf çekip görüntü aldı. Bir süre kaza mahallinde kazanın nasıl meydana geldiği konusunda araştırma yapan gazeteciler, daha sonra benzin istasyonunda çalışan ve kazayı gören Osman Alemder'dan tercüman aracılığı ile bilgi aldı.

Jopon basın mensupları, meydana gelen kaza ve yaralılar hakkında edindikleri son bilgileri canlı yayın aracı ile Japon televizyonlarına ulaştırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious