Japon damada Türk düğünü

Japon damada Türk düğünü.16829
  • Giriş : 10.07.2009 / 22:32:00

İnternette tanışan ve Japonya'da görüşmeye başlayan Sergül Serhatlı ile Yoshiki Kato, Aydın'ın Söke ilçesinde dünyaevine girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Söke'de yaşayan ve 2007'de dil öğrenmek için Japonya'ya giden Sergül Serhatlı (24), daha önce internet ortamında tanıştığı Yoshiki Kato (37) ile Nagoya kentinde bir araya geldi.

İki yıl görüştükten sonra evliliğe ilk adımı atan genç çift, Türk gelenek ve göreneklerine göre evlenme kararı aldı.

Japonya'da bir telekomünikasyon şirketinde yönetici olarak çalışan Kato, düğün için ağabeyi ve arkadaşlarıyla Söke'ye geldi.

Arkadaşlarıyla keşkek pişiren Japon damat, davul ve zurna eşliğinde düzenlenen kına gecesinde bol bol oynama fırsatı buldu.

Eline kına yakılan Yoshiki Kato, AA muhabirine, Türk gelenek ve göreneklerine göre evlendiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Türk insanını, anlatılandan çok daha cana yakın ve misafirperver bulduğunu belirten Kato, ''Gelip görünce okuduğumdan ve anlatılanlardan çok daha fazlasını buldum. Türkiye'nin yemeklerine ve havasına hayran kaldım. Türkiye'ye bir daha geldiğimde en az üç ay kalacağım ve daha çok tanımaya çalışacağım'' dedi.

Türkiye'de Pamukkale, Efes ve Şirince'yi gezdiğini, çok etkilendiğini ifade eden Yoshiki Kato, Japonya'ya döndüğünde Türkiye'de yetişen lezzetli ve ucuz meyve ve sebzeleri özleyeceğini kaydetti.

Türk gelin Serhatlı ise Japonların Türkiye'yi sadece kebap, Maraş dondurması ve Kapadokya ile tanıdığını, Japonya'da geçirdiği iki yıl boyunca Türkiye'yi en güzel şekilde anlatmaya çalıştığını dile getirdi.

Damadın ağabeyi Hiroşi Kato da Türkiye'de insanların birbirlerine selam vermesinden ve şakalaşmasından çok etkilendiğini belirterek, ''Herkes birbirini tanıyor ve bu çok güzel bir olay. Japonya'da bu yok'' ifadelerini kullandı.

Türk gelenek ve göreneklerine göre evlenen genç çift, yaşamlarını Japonya'nın Fukuroi şehrinde sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*