Japon okullarında intihar eğilimi

  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

Japonya'da bugün bir okul müdürünün ormanlık alanda asılmış cesedi bulundu. Orta okul öğrencisi bir kız ise 8. kattan atlayarak hayatına son verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

56 yaşındaki Kenji Nagata adlı ilkokul müdürünün cesedi ormanlık bir alanda bulundu. Asılarak hayatını kaybeden Nagata'nın ölümüyle ilgili yağılan ilk inceleme, okul müdürünün inithar ettiğini gösterdi. Nagata, ülkenin güneyindeki Kitakyushu bölgesindeki bir okulda görev yapıyordu. Ekim ayı sonunda da başkent Tokyo'nun kuzeyindeki Ibraki kentinde bir lise müdürü kendini asarak hayatına son vermişti. Japon medyası, lisenin üniversite sınavlarına giriş için zorunlu olan bazı dersleri vermediği için öğrencilerini mağdur etmesi nedeniyle müdürün bunalıma girdiğini yazmıştı.

SINIF ARKADAŞLARININ KÖTÜ DAVRANIŞLARI ÖĞRENCİLERİ BUNALIMA SÜRÜKLÜYOR

Japonya Eğitim Bakanlığı'na mektup yazan 7 öğrencinin kendilerine kötü davranan diğer öğrenciler nedeniyle bunalıma girdikleri ve intiharı düşündüklerini ifade etmesi, son haftalarda ülke gündemini meşgul etmişti. Ülkenin batısındaki Tondabayashi kentinde bugün 12 yaşındaki bir kız çocuğunu 8. kattan atlayarak hayatına son vermesi konuyu bir kez daha gündeme getirdi. Kyodo haber ajansı, arkadaşlarının ifadesine göre, söz konusu öğrencinin ilkokuldayken sürekli alay konusu edildiği haberini verdi.

İntihar ettiği düşünülen okul müdürü Nagata, okulunda öğrenim gören 10 yaşındaki bir kız öğrencinin 850 dolar tutarındaki parasının 8 arkadaşı tarafından gaspedildiğini ortaya çıkması nedeniyle eleştirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious