Japonca İstiklal Marşı dinleyenleri oldukça şaşırttı

Japonca İstiklal Marşı dinleyenleri oldukça şaşırttı.8322
  • Giriş : 09.04.2008 / 00:34:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:30:47

Pange Film Festivali kapasımda hazırlanan tanıtım filminde, İstiklal Marşımız Japoncaya çevrildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Sinemanın gücünü kullanarak insanların hoşgörü ve merhamet duygularını güçlendirmeyi amaçlayan Pangea Günü için çekilen reklamların birinde Japonlar, kendi dillerinde İstiklal Marşı'nı okuyor.

Pangea Günü, Kontrol Odası adlı ödüllü belgeselin yönetmeni Jehane Noujaim tarafından başlatılan ve J.J. Abrams (Lost dizisi), Lawrence Bender (Kill Bill filmi), Alan Cumming (X-Men filmi), Alexander Payne (Sideways filmi), Kevin Wall (Live Earth & Live 8 konseri), Cameron Diaz, Meg Ryan ve Will.i.am tarafından destekleniyor.

Milyonlarca insanı biraraya getirerek daha iyi bir gelecek hedefleyen Pangea Günü, insanlığın sınır, karmaşa, farklılıklarla bölündüğü bir dünyada ortak yönlere sahip olmanın farkına varmasını sağlamayı temel alıyor.

Bunu sinemanın gücü ile sağlamayı planlayan etkinlik, 10 Mayıs 2008'de, Dharamsala, Kudüs, Kigali, Londra, New York, Ramallah ve Rio de Janeiro'da kurulacak alanlarda 4 saat sürecek güçlü filmler, vizyoner konuşmacılar ve canlandırıcı müziklerle gerçekleştirilecek. Program internet, televizyon, dijital sinemalar ve cep telefonları aracılığı ile tüm dünyada canlı olarak yayınlanacak.

Dünya barışı adına önemli bir adım olan etkinlik adını, dünyanın oluşumu sırasında kıtaların bir bütün olduğu halden alıyor.

Türk bayrağına sarılı şehit cenazesi görüntüsü de var

Tanıtım etkinlikleri kapsamında çekilen görüntülerde Türk bayrağına sarılı bir şehit cenazesi de yer alıyor. Dünyayı bir başkasının gözünden nasıl göründüğünün anlaşılmasını hedefleyen böylesine bir organizasyonda şehit cenazesinin de kullanılması dünyanın görmezden geldiği terör konusunun anlatılması açısından ayrı bir önem taşıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious