Japonlar neden saklanıyor?

Japonlar neden saklanıyor?.14308
  • Giriş : 23.10.2006 / 00:00:00

Konya'da trafik kazasında yaralanan Japon turistler ambulans uçakla ülkelerine döndü. Fotoğraflarının çekilmemesi için turistlerin etrafında şemsiye açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

4 kez yer değiştirdi
Turistler, özel bir sigorta şirketlerinin gönderdiği ambulans uçakla Japonya'ya hareket etti. Turistlerin havalimanına gelişi öncesi, gazetecileri gören ve görüntü alınmamasını isteyen tur firması yetkilileri, önce polise şikayetçi oldu. Gazetecilerin havaalanından çıkarılmasını isteyen tur firması yetkilileri, polisin böyle bir yaptırımı olmadığını söylemesi üzerine bu kez ambulans uçak görünmeyecek şekilde ayarlanmak için, apronda dört kez yer değiştirdi. Ambulans uçağın devlet büyükleri ve diplomatların kullandığı VIP girişine yanaşmasının ardındanyaralılar ambulansla havaalanına getirildi. Aprona kadar giren ambulanslardan dört yaralı uçağa alınırken üç yaralı ise özel bir araçla VIP girişine getirildi. Japon turistlerin araçtan inişi ve uçağa bindirilmesi sırasından büyük şemsiyeler açıldı. Tur firması ve Japonya Büyükelçiliği görevlileriyle birlikte gazetecileri engelleme çalışmalarına katılan Konya Havalimanı görevlileri, turistlerin görünmemesi içinde şemsiye açılmasına yardım etti.

VALİ: ATEŞE GEÇEBİLİR
Konya Valisi Atilla Osmançelebioğlu, VIP'yi kullananların arasında Japon Basın Ateşesi'nin de bulunduğunu belirtti. Osmançelebioğlu, "Japon Basın Ateşesi ve yanında bulunanlar da VIP'den geçerek uçağa bindiler. Ateşe ve beraberindekiler şemsiye ile gizlenmek istemiş olabilirler" diye konuştu.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious