Japonya'dan Nur Karakoç'a devlet nişanı

Japonya'dan Nur Karakoç'a devlet nişanı.15943
  • Giriş : 08.06.2009 / 20:52:00

Japonya Hükümeti, Japonya Devlet Nişanı'nı Türk-Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği Onursal Başkanı ve Türk-Japon Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Nur Karakoç'a verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde düzenlenen törene Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Nobuaki Tanaka'nın yanısıra çok sayıda davetli katıldı. Törende bir konuşma yapan büyükelçi Tanaka, Karakoç'a Türk ve Japon kültürlerin yakınlaşmasına ve Türkiye'de Japonya'nın tanınmasına katkılarından dolayı teşekkür etti.

Tanaka, 2010 yılının Osmanlı İmparatorluğu'nun ''Ertuğrul'' fırkateyninin batışının 120. yılı olması dolayısıyla Türkiye'de ''Japonya Yılı'' ilan edildiğini hatırlatarak, bu tür sosyal çalışmaların iki toplum arasındaki işbirliği ve anlayışı geliştireceğini söyledi.

Nur Karakoç ise uzaktaki, yakın ve dost ülke Japonya'yı Türkiye'de tanıtmak için geçmişte olduğu gibi gelecekte de çaba göstereceğini bildirdi.

Konuşmaların ardından Karakoç'a, Japonya İmparatoru adına devlet nişanı beratını ve altın nişanı büyükelçi Tanaka sundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*