Jardel engel tanımıyor

Jardel engel tanımıyor.10027
  • Giriş : 26.04.2008 / 22:40:00

Galatasaray'ın eski Brezilyalı yıldızı Mario Jardel, Galatasaray-Fenerbahçe arasında oynanacak büyük derbiyi izlemek için yarın saat 16.30'da İstanbul'a geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray'da adı golle anılan ve rakip kalecilerin korkulu rüyası olan Jardel, Efes'in davetlisi olarak Türkiye'ye gelecek.

35 yaşındaki ünlü golcünün cuma gecesi Türkiye'de olması bekleniyordu. Ancak Brezilyada tüm pasaportların elektronik pasoporta dönüştürülmesi yüzünden iki kez uçuşunu iptal ettirmek zorunda kaldı. Brezilya'da yurtdışına çıkmak isteyen binlerce vatandaşı gibi pasaport kuyruğunda bekleyen Jardel, yeni sistemin kurbanı oldu. Brezilya'nın yurt dışı çıkışlı hava limanlarında aşırı yüklenme nedeniyle çöken bilgisayar ağları yüzünden yeni pasaport alanlar büyük sıkıntı yaşadı. Çipli pasaportlara geçilmesi yüzünden Jardel gibi bir çok yolcu uçağını kaçırdı.

Galatasaray taraftarlarını ve eski dostlarını görmek için büyük heyecan duyan Jardel, tüm bu olumsuzluklara karşın derbi maçını izlemek için en uzun rotalı uçuşla Türkiye'ye gelecek. Fortaleza-Sao Poula-Madrid-İstanbul arasında toplam 24 saat yol katedecek olan Jardel, Pazar günü 16.30'da Atatürk Havalimanında olacak.

Sarı-Kırmızılı ekibe, 25 Ağustos 2000 yılında oynanan Süper Kupa finalinde Real Madrid'e attığı iki golle en büyük kupayı kazandıran 'Super Mario" yıllar sonra taraftarlarla hasret giderecek. Jardel, Pazar günü ise karşılaşmayı Polat Hotel'de Galatatasaraylı taraftarlarla beraber izleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious