Jean Tigana'dan taşlama!

Jean Tigana'dan taşlama!.10346
  • Giriş : 06.02.2008 / 08:17:00

Beşiktaş'ın eski Teknik Direktörü, Vestel Manisaspor'a gönderilen Burak Yılmaz'ı göklere çıkardı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tigana'dan taşlama!
Beşiktaş'ın eski Teknik Direktörü, Vestel Manisaspor'a gönderilen Burak Yılmaz'ı göklere çıkardı, "O sadece Türkiye'nin en iyilerinden değil, dünya çapında bir oyuncudur" ifadelerini kullandı

Beşiktaş'ın eski Teknik Direktörü Jean Tigana yine siyah-beyazlıların gündemini değiştirecek açıklamalar yaptı. Zaman gazetesinin konuğu olarak Türkiye'ye gelen Fransız teknik adam, eski oyuncularını överek, özellikle Burak Yılmaz ile Serdar Kurtuluş'u göklere çıkardı.

İki futbolcunun da inanılmaz yeteneklere sahip futbolcular olduğunu belirten Tigana, "Onları uzun süre takip ettikten sonra Beşiktaş'a kazandırdım. Burak'ın gitmesine çok üzüldüm. Bu bir tercih meselesidir. Ama inanıyorum ki hem Burak Yılmaz, hem de Serdar Kurtuluş, ileride Türk Milli Takımı'nın formasını giyecek kalitede futbolculardır. Burak, sadece Türkiye'nin en iyi futbolcularından biri değil, dünya çapında bir isimdir. Yetenek olarak Bobo'dan aşağı kalır yanı yok" ifadelerini kullandı.

'Haklı olduğum görüldü'
Beşiktaş'tan kalbi kırık bir şekilde ayrılmasına rağmen siyah - beyazlı takımın bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde yarışmasından memnuniyet duyduğunu belirten Fransız hoca, "Bobo'nun kulüpte kalması için çok uğraş verdim. Brezilya Teknik Direktörü Dunga'nın onu kadroya dahil etmesi, benim ne kadar haklı olduğumu gösterdi. Sadece Bobo değil, Delgado da Milli Takım formasını hak ediyor. Ben Delgado'nun da Beşiktaş'a gelmesi için çok uğraş verdim. Gösterdikleri performans ile her ikisi de beni utandırmadı. Benim genç yaşlarda bulduğum oyuncular bugün dünya vitrinlerinde" diye konuştu.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious