Jimnastik ve Bale kursuna büyük ilgi!

  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Artvin'de açılan jimnastik ve bale kursu büyük ilgi görüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gürcistan'dan getirtilen bayan antrenör gözetiminde kursa katılan minik kız çocuklarına vücudu çevikleştirmek ve güçlendirmek için alıştırmalar yaptırılıyor.

Jimnastik ve bale kursu ile ilgili olarak açıklama yapan Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Doğan Anşin, yaz aylarında yapılması planlanan Türkiye şampiyonası için hazırlık yaptıklarını söyledi. Gürcistan'dan gelen bayan çalıştırıcının kendi dalında iyi dereceler almış bir kişi olduğunu belirten Anşin, "Yoğun ilgi devam ettiği sürece antrenör kurs vermeye devam edecek. Kendisine yardımcı olmak üzere yanına bir de tercüman verdik. Şu an 5- 11 yaş grubu 55 kız çocuğu burada kursa katılıyor. Antrenörün bana verdiği bilgiye göre kursa katılan minik kızlarımız arasında çok yetenekli çocuklar olduğunu öğrendim. Haftada 3 gün ve 2 grup halinde düzenlenen kursa ilginin yüksek olması bizi de çok sevindirdi. Jimnastik ve Bale Kursu için gerekli olan yardımcı malzeme; top, ip, çember ve minder gibi malzemeler müdürlüğümüz tarafından temin edilmiştir." dedi.

Kursa katılan çocukların velilerinde henüz bir ücret talep edilmediği, antrenör ve diğer giderlerin şu anlık sponsorlar tarafından karşılandığı belirtildi.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious