Jinekolog Nuhoğlu, Fethullah Gülen ziyaretini anlattı

Jinekolog Nuhoğlu, Fethullah Gülen ziyaretini anlattı.9269
  • Giriş : 06.12.2007 / 21:48:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:56:08

Nuhoğlu, Gülen düşmanlığını meslek haline getirmiş bazı çevrelerin hışmına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Ziyarette yaşananlara ilişkin haber yapanların işin doğrusunu öğrenme zahmetine bile katlanmadıklarını anlatan Nuhoğlu "bana yapılanlardan çok Sayın Gülen hakkında çıkartılan asılsız söylentilere üzüldüm" dedi.

Terör gibi, açlık gibi, eğitimsizlik gibi Türkiye'nin en temel problemlerini bir kenara bırakan medya, bugünlerde farklı bir konuya kilitlenmiş durumda. Türkiye'nin en fazla sattığı söylenen kimi gazeteleri samimiyetle edilen bir duayı bakın nasıl maniple etti.

Çarpıtılmış haber vermeyi gazetecilik sayan çevreler, ünlü jinekolog Alp Nuhoğlu'nun İhsan Kalkavan ile ABD'de bulunan Fethullah Gülen'i ziyaretine ilişkin yazılıp, çizilenler ders niteliğinde bir yalan haber dosyası haline geldi. Yaşananlardan en fazla rahatsız olan kişilerin başında ise olayın birinci dereceden muhatabı Alp Nuhoğlu geliyordu

Doktor Nuhoğlu yeni doğan bebeğinin rahatsızlığının Gülen'le yedikleri yemek esnasında gündeme geldiğini ve kendisinden dua istediğini anlattı. Bu Allah'ın varlığına inanan her insanın sergileyebileceği normal bir davranıştı. Ama nedense kimi çevreleri çok ama çok rahatsız etti.

Nuhoğlu, samimiyetle edilen bir duanın medyada bu denli çarpıtılarak yer almasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Nuhoğlu, Fethullah Gülen Hocaefendi'nin yaşananlardan belki de haberi bile olmadığını hatırlattı. Ayrıca kendisinin Allah'a inandığını, duanın gücünün de farkında olduğunu söyledi ve "insan dua eder" dedi.

Ünlü jinekolog belki de hayatının bu dönemine kadar medyanın Gülen hakkındaki tavrını tam olarak anlayamamıştı. Fakat bizzat kendisinin yaşadığı bu olay bugüne dek Fethullah Gülen aleyhinde yapılan haberlerin nasıl hazırlandığı konusunda, kendisine bir fikir verdi.

Olayı günler boyunca sayfalarına ve köşelerine taşıyanların hiçbirisinin yaşananları gerçek şekliyle öğrenme ihtiyacı hissetmemesi ünlü hekimde ciddi bir hayal kırıklığı meydana getirmişti.

Nuhoğlu'nun çarpıtma girişimine şahit olduğu tek gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz değildi. Haber çarpıtanlar kervanında meşhur bir isim daha vardı. O da Hürriyet gazetesinin tanınmış yazarı Fatih Çekirge'ydi.

Ünlü jinekolog, kendisi yüzünden hiç hak etmediği suçlamaların hedefi olan Fethullah Gülen'den özür diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious