Johnny Depp, ustura kullanmayı Türk berberden öğrenmiş

Johnny Depp, ustura kullanmayı Türk berberden öğrenmiş.9182
  • Giriş : 26.01.2008 / 15:19:00

ABD'li aktör Johnny Depp, son filmi 'Sweeney Todd'da canlandırdığı katil berber karakterini daha iyi oynamak için, Londra'nın en eski berberi Geo. F. Trumper'ın Türk baş berberi Kamil Öztürk'ten ders almış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Times gazetesinin haberine göre Depp, yönetmen Tim Burton'ın son filminde canladırdığı berber Sweeney Todd karakteri gibi ustura kullanabilmek için, 1875 yılında açılan berbere giderek, Öztürk'ten kendisine yardımcı olmasını istedi.

Depp'e bir gün boyunca usturayla mükemmel traşın nasıl yapılması gerektiğini anlatan Öztürk, deneyimli aktörün son derece utangaç olduğunu, ancak işini de çok ciddiye aldığını söyledi.

Depp'in yakın arkadaşlarından bazılarını daha önce traş ettiğini söyleyen Öztürk, aktörün de bu yolla kendisinden haberdar olduğunu belirtti.

24 yıldır bu işte çalışan deneyimli berber, Depp traş hakkında temel teknikleri anlattığını ve usturayı nasıl kullanacağını gösterdiğini kaydetti.

Depp'in filmde canlandırdığı Todd karakteri, 19. yüzyıl Londra'sında yüzlerce kişiyi usturasıyla öldürdüğü için idam edilen gerçek bir berber.

MÜKEMMEL TRAŞIN 5 ADIMI

İşte Öztürk'ün Depp'e anlattığı mükemmel traşın 5 adımı:

1) Traş olacak kişinin yüzünü sıcak suyla yıkadıktan sonra buharda ısıtılmış bir havluyla kompres yapın.

2) Daha sonra yüze, gliserin bazlı bir jel ya da nemlendiriciyle, sakalların çıkış yönünün tersine doğru masaj yapın.

3) Traş kremini parmaklarınız ya da bir traş fırçasıyla sakala iyice yedirin. Traş kremini sürerken dairesel hareketler yapın. Yüzü biraz ıslattıktan sonra sakalı yeniden traş kremiyle köpürtün.

4) Sıcak suda ısıttığınız usturayı, sakalın çıkış yönüyle paralel bir şekilde kullanın. Daha verimli bir traş için usturayı kısa aralıklarla yüze vurun ve sürekli sıcak suyla temizleyin.

5) Traş bittikten sonra yüzü soğuk suyla durulayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın. Daha sonra da alkol içermeyen bir nemlendiriciyi, traş ettiğiniz bölgeye masajla yedirin. Kulak memelerinin alt kısmıve boynun yan taraflarına kolonya ya da benzeri maddeler sürebilirsiniz ama traş ettiğini bölgeye asla bahsi geçen maddeleri sürmeyin:

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious