Jolie'nin evladının hüzünlü öyküsü

  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Pitt ve Jolie'nin evlat edindiği ''Pham Quang Sang'', henüz 1 aylıkken annesi tarafından terk edilerek gözünü bir yetiştirme yurdunda açtığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hollywood'un iki ünlü yıldızı Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin evlat edinerek ''Pax Thien'' adını verdiği ''Pham Quang Sang'', henüz 1 aylıkken annesi tarafından terk edilerek gözünü bir yetiştirme yurdunda açtığı ortaya çıktı.

Time dergisi, Vietnamlı Pham Quang Sang'ın hüzünlü öyküsüne yer verdi.
Buna göre, Pax Thien'in hikayesi, 3.5 yıl önce başladı. Henüz 1 aylıkken annesi tarafından Ho Chi Minh kentindeki bir hastaneye terk edilen Thien, buradan Tam Binh yetiştirme yurduna getirildi. Hastane, 30 gün boyunca anneyi aradı, ancak anne ortada yoktu. Yetiştirme yurdunda kaldığı süre içinde de talihsiz bebeğin ailesi prosedür gereği aranmaya devam edildi, ancak yine bir gelişme olmadı.

Yetiştirme yurdunda ''Pham Quang Sang'' adı verilen Thien'in ismi aslında son derece anlamlıydı. Vietnam'da çok yaygın bir soyadı olan ''Pham'' taşıyan küçük çocuğun diğer iki adı da birlikte okununca ortaya çıkan tanım ''parlak ışık'' anlamına geliyordu.

SAĞLIKLI BEBEK ARIYORLARDI

Yetiştirme yurdunun müdürü Nguyen Van Trung'un ifadesine göre, Vietnam hükümetine başvuran ünlü aktris Angelina Jolie, 3-5 yaşlarında sağlıklı bir erkek çocuk arıyordu. Thien ise ünlü yıldızın kriterlerine uyan tek aday oldu.

Yetiştirme yurdunda aynı yaş grubunda 31 erkek çocuk daha vardı, ama onların akrabaları vardı, kimisi de ne yazık ki ''sağlıklı'' değildi.

''BARIŞ'' VE ''GÖKYÜZÜ''

Çiftin yetimhaneden aldığı çocuğa ''Pax Thien'' adı verildi. Bu isim, Latince'de ''barış'', Vietnam dilinde ise ''gökyüzü'' anlamına geliyor.
Yetiştirme yurdu müdürünün ''yumuşak başlı'' ve ''sakin'' bir çocuk olarak tanımladığı Pax Thien'in Jolie ile ilk karşılaştığı gün karışık duygular içinde olduğu belirtildi. Küçük çocuğun önce güldüğü, sonra utangaç bir tavır içine girdiği ve Jolie ile rastlaşarak evlat edinildiği gün de ağladığı görüldü.

ONU ÇOK ÖZLEYECEKLER...

Yetiştirme yurdundan yeni yuvasına giden Thien'in yaşamında onu anne şefkatiyle çok özleyecek bir kişi bulunuyor.

Yetiştirme yurdunda 18 ay süreyle öğretmenliğini yapan Bui Thi Bach Tuyen, onun küçük ve şimdi boş olan yatağına bakarak üzülüyor. ''O buradaydı ama şimdi gitti'' diyen öğretmeni, duygularını, ''Ama onun için çok mutluyum. Onu çok özleyeceğim, bundan dolayı da üzgünüm. Ancak özen göstermemiz gereken başka çocuklarımız da var'' sözleriyle özetledi.

Küçük Pax Thien yurttan ayrıldığında herkesin çok üzüldüğünü anlatan Tuyen, ''Onun için karışık duygular içindeyiz. Hem mutluyuz hem onunla gurur duyuyoruz hem de onu çok özleyeceğiz'' dedi.

Miniğin yoğurt ve spagettiyi çok sevdiğini de dile getiren öğretmeni, Thien'in yeni annesine kilometrelerce uzaktan, ''Çok zekidir ve onun iyi bir hayatı olacağını umuyoruz. Bizi umarım ziyaret eder'' mesajını gönderdi.

Yurdun müdür yardımcısı Ho Thi Kim Thoa ise ilk geldikleri gün Pitt ile Jolie'yi tanımadıklarını anlattı. Güzel yıldızın sade bir kıyafetle ve makyajsız olarak geldiğini ve çocuklarla oynadığını aktaran Thoa, ''Bence o, çocuk için iyi bir anne olacak. Çünkü anne olmanın ne olduğun biliyor'' sözleriyle Jolie'ye destek verdi.

Oscar ödüllü Angelina Jolie'nin ikisi de evlatlık olan 5 yaşında Maddox adlı bir oğlu, 2 yaşında Zahara adlı bir kızı ve babası Pitt olan Shiloh Nouvel adında bir kızı bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious