Jübilem 2008 finallerinde

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Türk futbolunun efsane yıldızı Hakan Şükür, Yunanistan ve Norveç maçlarının ardından kendisine yöneltilen ağır eleştirilere ilk kez cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tecrübeli oyuncu, "Milli Takım'a 2008 finallerinde en güzel şekilde veda edeceğim. Eğer bugün futbolu bırakmaya niyetim olsa, kulübümle iki yıllık kontrat yapmazdım. Yıllardır sadece adım Hakan Şükür olduğu için bu polemiklerle uğraşıyorum. Ama alıştım" dedi

Golcü oyuncu, Milli Takımı ne zaman bırakacağını ve Futbol oynamaya ne kadar devam etmek istediğini içtenlikle anlattı.

Hakan Şükür, art niyetli insanların eleştirilerini dikkate almadığını, futbola ne zaman nokta koyacağını ise sadece kendisinin belirleyeceğini söyleyerek, "Milli Takım'a, 2008 Avrupa Şampiyonası finallerinde, en güzel şekilde veda edeceğim. Eğer bugün, futbolu bırakmaya niyetim olsaydı, kulübümle iki senelik kontrat yapmazdım' dedi.

Hakan Şükür, hakkında yapılan spekülasyonlarla yaşamaya artık alıştığını dikkat çekerek, şu açıklamaları yaptı:
"Bunlar artık beni etkilemiyor. Yıllardır sadece adım Hakan Şükür olduğu için bu polemiklerle uğraşıyorum. Ama beni seven, bana inanan ve bana güvenen insanları da etkilemesini istemiyorum açıkçası. Çünkü ben bunları hep yaşadım, bundan sonra oynadığım müddetçe de hep yaşayacağım. Bu tip şeylere alışan bir oyuncu olarak da bunlarla yaşamayı öğrendim.

Yazılanları okumadım

Açıkcası ben milli maçtan sonra olanların ya da benim hakkımda yazılanların hiçbirini takip etmedim. Ben sadece işimi yapmaya çalışıyorum. İşimde hatalarım da olmuş olabilir, belki kötü de oynamış olabilirim ama burada art niyetli olanların da olduğunu düşünmelerini istiyorum insanların. Futbolu bırakma gibi bir niyetim olsa kulübümle iki senelik kontrat yapmazdım. Ama tabi Galatasaray'ın hedefleri başkadır, biz burada olmayız, ama ben Futbol oynamaya devam edeceğim tabiki. Bu seneyle beraber önümüzdeki seneyi de oynamayı düşünüyorum. Ondan sonrası ise kısmet artık bakacağım.

Garantisi yok

Milli Takım'da ise hedefim 2008. Eğer inşallah oraya gidersek, orası benim için son olur. Ben giderim veya gitmem onu bilmiyorum ama, oraya gidiş yolunda eğer olacaksam, bu benim son dönemlerim olacaktır Milli Takım'da. Hiçbir şeyin garantisi yok, grupta büyük bir avantajımız var, ama tabiki 2008'e gidersek, Milli Takım ile güzel bir şekilde vedalaşmış olurum. Jübilemi 2008 finallerinde yaparım.

Terim moral vermedi

Maçtan sonra Fatih hoca bana moral vermedi, 'zaten biz bunları bekliyoruz' dedi. Benim üzerimde yoğunlaşmaların olacağını tahmin ettiğini söyledi. Dikkat ederseniz ben tek forvet gibi ama hedef forvet gibi oynuyorum. Yani senin yükünü hafifletecek bir forvet tipi yok. İki kişi üstünde. Ben çok fazla topla buluşan bir oyuncu değilim. Ben forvetim. Böyle kalabalık defanslara karşı oyunum normal.
Galatasaray'da gol atamadığım söyleniyor ama ben zaten daha yeni yeni oynamaya başladım. Sakatlıklardan çıktım, üst üste iki defa kaburgam kırıldı. Talihsiz bir hastalık oldu. Vücut devamlı sezon başını tekrar tekrar yaşadı. Bunları toparlamak 35 yaşında bir oyuncu için kolay şeyler değil. Onların üstesinden gelmeye çalıştım. Zaten ikinci yarıda çok da fazla oynamadım. Ama oynadıkça daha iyi olur.

Farklı konumum var

Ben bundan önceki dönemlerde de hep işimi yapmaya çalıştım. Birilerine cevap vermek için oynarsanız, asıl olandan uzaklaşırsınız. Bu bizim işimiz. Sahaya çıkacağız, mücadele edeceğiz. Farklı konumumuz da var, takım üzerindeki etkimizle alakalı. Onları da takıma olumlu bir şekilde yansıtmaya çalışıyoruz. Yoksa illede gol atacağız diye bir kanun da yok.

'Kolot beni aradı'

Celal Kolot beni aradı. Hakan artık bıraksın diye bir şey söylemediği söyledi. Benim Türk futboluna ve Galatasaray'a başarıyla hizmet ettiğimi ve zamanı gelince bırakacağımı söylemiş. Bunda bir şey yok. Ama demek ki atılan başlıklar onu da rahatsız etmiş.

Şahin: Koltuğumu Hakan Şükür'e bırakırım

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, medyada siyasete girmeye hazırlandığı ileri sürülen Galatasaray ve A Milli Takımımız'ın golcüsü Hakan Şükür'e sıcak mesajlar gönderdi. Hakan'a, AKP'den seçime girmesi önerisinde bulunan Bakan Şahin, "Hakan Şükür eğer siyasete atılacaksa, bizim partiden atılmasından memnunluk duyarım. Hatta yerimi bile vermeye hazırım" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious