Julio Cesar Başkan Kızıl'dan hediye

Julio Cesar Başkan Kızıl'dan hediye.9473
  • Giriş : 30.01.2009 / 16:28:00

Gaziantepspor'un olağan mali genel kurulu yapıldı. Bütçe açığı 5 milyon 280 bin TL olarak açıklanırken Kızıl, Dinama Bükreş'ten aldıkları Brezilyalı yıldız futbolcu Julio Cesar'ı Gaziantepspor'a hediye etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçen hafta çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen ve Gaziantepspor altyapı tesislerinin salonunda gerçekleştirilen mali genel kurula, kulüp başkanı İbrahim Kızıl, yönetim kurulu üyeleri ile 250'ye yakın üye katıldı.

Divan başkanlığını Eski Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ata Aksu'nun yaptığı mali genel kurulda, asbaşkan Sabri Hamamcıoğlu'nun okuduğu Gaziantepspor'un 2009-2010 yılı tahmini bütçe giderlerinin toplam 27 milyon, gelirlerinin ise 21.720 TL olduğu, bütçe açığının 5 milyon 280 bin TL olduğu ifade edildi.

2009-2010 yılı hesapları ve bilançosu oylanarak oybirliğiyle ibra edildi.

Divan Başkanı Ata Aksu, Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl'ın zaman zaman yaşanan sıkıntılar nedeniyle sağlık sorunları yaşadığına şahit olduğunu belirterek, ''Ama bu sene görüyorum ki, iyi bir kadro oluşturuldu. takımımız da iyi bir yerde. Gaziantepspor'un en büyük eksiği, taraftar desteği bulamamak. Ne yazık ki kurulduğu 1969 yılından bu yana bu desteği maalesef bir türlü alamıyor. Eğer bu desteği tribünlerde bulabilirse, Gaziantepspor'un çok daha başarılı olacağını düşünüyorum'' dedi.

-MARKA KENTİN MARKA TAKIMI-

Mali genel kurul sonunda üyelere teşekkür konuşması yapan Başkan İbrahim Kızıl, kendilerine güvenenleri mahcup etmemek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Gaziantepspor'un büyük bir camia olduğunu, marka kenti temsil ettiklerini dile getiren Kızıl, olağan mali genel kurulun kent halkına ve camiaya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Camia olarak geçen sezonlarda çok sıkıntı yaşadıklarını belirten Kızıl, ''Ama şu anda Türkiye'de birçok kulüp futbolculara ve piyasalara olan borçlarını ödemekte zorlanıyor. Çok şükür biz kulüp olarak ödemelerini yapan bir kulübüz. Futbolculara çok az borcu olan bir kulübüz. Futbolcularımızın içeride 5 maçlık alacakları var. Şu anda yaşanan kriz nedeniyle birçok kulübün para ödeyemediğini biliyoruz. Biz örnek bir kulüp olduk. Kader birliği yaptığım yönetici arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bu işe gönül verdik, gövdemizi koyduk ve başardık'' diye konuştu.

''Hedefimiz büyük. Bu sezon 'ligde kalacağız' cümlesini bile artık kullanmıyoruz'' diyen Kızıl, maçlarda taraftarlardan daha fazla ilgi beklediklerini söyledi.

-JULİO CESAR BENDEN KULÜBE HEDİYE-

Kızıl, Dinama Bükreş'ten aldıkları Brezilyalı yıldız futbolcu Julio Cesar'ı Gaziantepspor'a hediye ettiğini ifade ederek, ''Tabata'nın transferinde olduğu gibi ısrarcı oldum ve Cesar'ı getirmeyi başardım. Gaziantepsporlular izlesinler, keyif alsınlar'' dedi.

İbrahim Kızıl, hafta sonu İstanbul'da oynanacak olan Fenerbahçe maçına gideceğini belirterek, ''İnsanlara karşı nefret ve öfke besleyemem. İçim insan sevgisi dolu. Bugüne kadar takımın 1, 2 maçına hasta olduğum için gidemedim. Futbolcumu asla yalnız bırakmam. Bizim kulüp olarak kimseyle bir husumetimiz ve kavgamız yok. Sonuçta herkes Türk futboluna hizmet ediyor. Yönetim kurulum ile tam kadro ile tribünde yerimizi alacağız'' ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*