Juventus CCA'dan beklediğini alamadı

  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

İtalya'da ortaya çıkartılan futbolda şike skandalı sonrası ikinci lige (Serie B) düşürülen Juventus, İtalya Milli Olimpiyat Komitesi'ne (CONI) bağlı Uzlaşı ve Tahkim Kurulu (CCA) nezdinde yapmış olduğu itirazdan bir sonuç alamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Juventus tarafından konuya ilişkin bugün akşam saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, taraflar arasında CCA nezdinde gün içinde yapılan görüşmeden hiçbir sonuç alınamadığı duyuruldu.

Açıklamada, "Juventus ile FIGC arasındaki uzlaşı görüşmesi bugün itibarıyla CCA nezdinde tamamlanmış durumdadır. FC Juventus, her ne kadar uzlaşmaya razı bir tavır sergilemiş ise de görüşmede herhangi bir uzlaşı sağlanamamıştır. Kulübümüzün yönetim kurulu, önümüzdeki süreçte yapılacak hukuki girişimleri belirleme amacıyla 21 Ağustos'ta olağanüstü toplanmayı kararlaştırmış bulunmaktadır" denildi.

Uzmanlar, FC Juventus'un konuyu, Lazio Bölge İdare Mahkemesi'ne taşımasının da olasılık dahilinde olduğunu belirtiyorlar.

Uzlaşı ve Tahkim Kurulu'nun 7 Eylül'e kadar cezalar konusunda Fiorentina, Lazio ve Milan tarafından yapılan itirazları da karara bağlaması gerekiyor.

İtalyan spor basınında geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde, CCA nezdindeki itiraz sonucunda ceza alan kulüpler için saha kapatma cezalarının iptali ve puan cezalarında kısmi bir indirim yapılması suretiyle bir uzlaşı sağlanmasının mümkün olabileceği ileri sürülmüştü. Ancak FIGC yetkilileri, puan cezalarında indirim düşüncesine sıcak bakmadıklarını belirtmişlerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious