Juventus özleme son verdi

Juventus özleme son verdi.13445
  • Giriş : 27.08.2008 / 00:02:00

2006'da İtalya'da açığa çıkan Şike Skandalı'nda suçlu bulunan ve Serie B'ye düşürülen Juventus özlemine son verdi, Şampiyonlar Ligi'ne döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üçüncü Ön Eleme Turu'nda Macar Petrzalka'yla eşleşen Juve, Torino'da aldığı 4-0'lık galibiyetin avantajıyla çıktığı rövanşın ardından adını gruplara yazdırdı.

Şampiyonlar Ligi Üçüncü Ön Eleme Turu'nda salı gecesi 3 rövanş maçı vardı. Rakiplerine üstünlük sağlayan Panathinaikos (Yunanistan), Juventus (İtalya) ve Barcelona (İspanya) 2008/09 Sezonu'nda Devler Ligi gruplarında mücadele etmeye hak kazandı.

Torino'da 4-0 kazandığı ilk maçın rövanşında Macaristan'da Petrzalka'ya konuk olan Juventus 2 yıllık hasretine son verdi ve Şampiyonlar Ligi'ne geri döndü. Juve 2 sezon önce İtalya'da açığa çıkan Şike Skandalı (Calciopoli) sebebiyle küme düşürülmüş ve gediklisi olduğu Devler Ligi'nden uzak kalmıştı.

2007/08 Sezonu'nda La Liga'da ikinciliği Nihatlı Villarreal'e kaptırarak Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme oynamak zorunda kalan 2005/06 şampiyonu Barcelona ise Polonya'dan Wisla Krakow'u safdışı bırakarak gruplarda mücadele etmeye hak kazandı.

Çek Cumhuriyeti'ndeki ilk maçta Sparta Prag'ı 2-1 yenen Yunan temsilcisi Panathinaikos da salı gecesi adını gruplara yazdırmayı başaran bir diğer ekipti.

Panathinaikos (Yunanistan) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) (2-1): 1-0
Petrzalka (Macaristan) - Juventus (İtalya) (0-4): 1-1
Wisla Krakow (Polonya) - Barcelona (İspanya) (0-4): 1-0

Not 1: Parantez içinde belirtilen skorlar ilk maçlarda elde edilen sonuçlardır.
Not 2: İsimleri kalın yazılı takımlar adlarını Şampiyonlar Ligi'nde gruplara yazdırmıştır.

Temsilcilerimiz Galatasaray ve Fenerbahçe'nin de sahaya çıkacakları çarşamba akşamı oynanacak maçların ardından 2008/09 Sezonu'nda Şampiyonlar Ligi gruplarında mücadele edecek takımlar belli olacak.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*