JWRC 12-15 Ekim'de Türkiye'de

  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Dünya Ralli Şampiyonası'nın 13. ayağına ev sahipliği yapacak olan Türkiye'de profesyonel pilotların dışında gençler de yarışacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

JWRC'de Türkiye'yi Fatih Kara-Cem Bakançocukları ikilisi temsil edecek. 2006 JWRC Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden ilk Türk ekibi olan Kara-Bakançocukları ikilisi, ev sahibi olmanın avantajını kullanarak podyumda finiş görmeyi hedefliyor. JWRC, en yüksek katılımlı şampiyona olarak değerlendiriliyor. Bu yılki yarışmalara 19 genç pilot katılacak. JWRC'deki 8 yarıştan 6'sı ise şampiyonaya puan verecek.

Dünya Ralli Şampiyonası 12-15 Ekim tarihleri arasında Antalya'da yapılacak. Türkiye'nin tanıtımına olumlu katkı yapan şampiyona 4 yıldır dünyanın en ünlü sürücülerini Türkiye'de ağırlıyor. Her yıl milyonlarca kişinin ekranları başından takip ettiği şampiyonaya profesyonel pilotların yanı sıra Junior kategorisinde katılan gençlerde iştirak ediyor.

JWRC olarak adlandırılan kategori Türkiye Şampiyonası'nın en geniş katılımlı kısmını oluşturuyor. Sezon başında açıklanan takvime göre 2003 ve 2004 yıllarındaki ev sahipliğinin ardından JWRC yeniden Türkiye'ye geliyor. 2006 yılında 22 yarışmacının kayıt yaptırdığı JWRC kategorisinde, 8 yarıştan 6'sı şampiyonaya puan verecek. JWRC kategorisi için 19 sürücü Türkiye'de yarışmayı tercih etti.

4. Türkiye Rallisi'nde 2006 JWRC Şampiyonası'nı takip eden ilk Türk ekip, Fatih Kara-Cem Bakançocukları ise kendi evinde start almanın heyecanını yaşıyor. Antalya'daki organizasyonu, sezonun en önemli yarışı olarak gördüğünü söyleyen Fatih Kara, "Bu rallinin bizim için start aldığımız diğer 4 yarıştan en büyük farkı kendi ülkemizde yarışacak olmamız. JWRC'de, 2006 sezonunun en yüksek katılımı da yine bu rallide olacak. Bugüne kadar start aldığımız diğer rallilerde elde ettiğimiz etap zamanları, kendi ülkemizde podyumda finiş görme hedefimize çok uzak olmadığımızı gösteriyor. Rakiplerimiz arasında daha önce bu rallide start almış, parkuru tanıyan isimler var. Ama biz de elimizden gelen bütün mücadeleyi vereceğiz. JWRC'de start aldığımız tüm ralliler bizim için bir ilkti. Üçüncü kez start alacağım ve sevdiğim bir parkurda yarışacak olmanın avantajını çok iyi değerlendirmek istiyorum" diye konuştu.

Türkiye Rallisi, Fatih Kara-Cem Bakançocukları ikilisinin bu sezon Clio Super1600 ile katılacağı ikinci toprak yarışı olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious