K. Irak'ı medya önünde tartışmayız

  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında Kuzey Irak sorununun çözümü için diplomatik çabalara devam etme kararı alındığını hatırlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti MKYK toplantısında Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın açıklamaları ile ilgili olarak “Konuşarak bu işleri hallederiz” dedi. AK Parti MKYK toplantısında gündemdeki gelişmeleri değerlendiren Başbakan Erdoğan'ın Milli Güvenlik Kurulu toplantısında Kuzey Irak sorununun çözümü için diplomatik çabalara devam etme kararı alındığını hatırlatarak “Genelkurmay Başkanı ile oturur konuşuruz. Bu konular medya önünde konuşulmaz. Konuşarak bu işleri hallederiz” dediği öğrenildi.

BARZANİ'NİN SÖZLERİ ABARTILDI

Başbakan Erdoğan Kürt lider Mesut Barzani'nin yaptığı açıklamaların ise yanlış aksettirildiğini belirterek, “Barzani'nin açıklamaları gazetelerde abartıldığı gibi değil. Adamın söylediği sözler onlar değil” dediği belirtildi.

Başbakan Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile yaptığı görüşmeyi anlatırken, “Ahmedinejad nükleer faaliyetlerden kesinlikle vazgeçmeyeceklerini bildirdi”dedi. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ise ABD'nin Irak'ta savaşırken İran'a ikinci cephe açması mümkün görünmümediğini belirterek “ABD'nin İran'a saldırması için Irak'tan çekilmesi şart” dediği öğrenildi.

AKDAMAR'A GİTMİYOR

Bu arada Başbakan Erdoğan, Akdamar Kilisesi'nin açılışına katılmayacak. Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, 29 Mart'ta Başbakan Erdoğan'ın böyle bir programının bulunmadığı kaydedildi.

Namaz çıkışı 'iyi ki doğdun' sürprizi

Başbakan Erdoğan, Cuma Namazı'nı kıldığı Aksa Camii çıkışında minik öğrencilerin 'İyi ki doğdun Başbakan' tezahüratlarıyla karşılaştı. Miniklerin jesti Erdoğan'ı duygulandırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious