K.Çekmece'de ilk sırada rekor oy oranı var!

K.Çekmece'de ilk sırada rekor oy oranı var!.7758
  • Giriş : 16.03.2009 / 18:06:00

Seçime sayılı günler kaldı. Anketler az çok sonuçları belli ediyor. Küçükçekmece'de ise ilk sırada bir rekor oy oranı var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkan adaylarıyla söyleşimizde bu kez durağımız Küçükçekmece idi. Belediye Başkanı Aziz Yeniay ilçenin yönetimine bir kez daha aday. Geçen seçimlerde yüzde 50 gibi bir oy oranıyla seçilen Ak Partili Yeniay'a “Anket yaptırdınız mı?” diye soruyorum. “Evet” diyor. Sesi biraz kırgın çıkıyor… “Beklediğimizin altında çıktı” diye devam ediyor konuşmaya… Merakla sonucu söylemesini bekliyorum. Ve nihayet açıklıyor: “Yüzde 57!”… Bakıyorum, başkan şaka yapmıyor, gerçekten kırgın görünüyor… “Ne bekliyordunuz ki?” diyebiliyorum sadece…

Yeniay'ın bu seçimlerde beklediği oy oranı yüzde 90'mış… Bunun nedenini ise şöyle açıklıyor: “Bu çalışmadan sonra, Küçükçekmece'nin siyahtan beyaza döndüğü bu noktada hiç olmazsa yüzde 90 almam gerektiğini düşünüyorum. Bunu alamıyorsam kendimi sorguluyorum. Bu bir yerel yönetimdir. Hizmet odaklıdır. Burada siyaset yapmadım. Kimseye siyasi partisini sormadım. Siyasi partisi yüzünden ayrıcalıklı hizmet etmedim. Çekmece'nin yüzde 90'ı 'evet gözle görülür bir değişiklik' oldu diyor. O zaman neden oy vermiyor? Demek ki yeteri kadar güven ortamı oluşturamamışım…”

AK PARTİ'YLE NASIL TANIŞTI?

Ben inşaat yüksek mühendisiyim. Mühendislik yapıyordum. 29 yaşındaydım. Yahya Bağış'la bir projede çalışıyordum. O mimar, ben mühendis… Ona Güngören Belediye Başkanlığı teklif edildi. O da bana birlikte çalışmayı teklife etti. Beni meclis üyesi yazmış… Bir baktım kendimi partinin içinde buldum. Biraz damdan düşme gelenlerden oldum. Kolay olmadı. Bir süre sonra icraatlarımızı görünce kabullenmeye başladılar. Yani 17 yıldır yerel yönetimlerin içindeyim. Belediye başkan yardımcılığı, başkan vekilliği ve Sayın Başbakan belediye başkanıyken büyükşehirde imar komisyonu başkanlığı yaptım...

Yeniay'ın yaptırdığı ankette AK Parti'nin oy oranı yüzde 57 civarında… Onun hemen ardından yüzde 20'lerle CHP geliyor ve daha sonra da yüzde 7 civarında bir oy oranıyla MHP ve yine yüzde 7 oranında bir oranla DTP geliyor… Kalanları ise kararsızlar ve diğer partiler oluşturuyor.

İNTERNETHABER

NUR AKMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*