Kabadayı'nın Avrupa galası yapıldı

Kabadayı'nın Avrupa galası yapıldı.12999
  • Giriş : 14.12.2007 / 15:32:00

''Kabadayı'' filminin Avrupa galası Almanya'nın Köln kentinde yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yönetmenliğini Ömer Vargı'nın yaptığı ''Kabadayı'' filminin Avrupa galası Almanya'nın Köln kentinde yapıldı.

Köln'deki sinema salonu Cinedom'daki galaya, filmin başrol oyuncuları Şener Şen, Kenan İmirzalıoğlu, İsmail Hacıoğlu, Rasim Öztekin ve Aslı Tandoğan'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda oyuncu katıldı.

Almanca alt yazıyla sunulan filmin galasına, Türk ve Alman sinema severler büyük ilgi gösterdi. Gala sonunda Şener Şen, basın mensuplarının kendisine yönelttiği sorulara esprili şekilde yanıt verdi. Filmde genç oyuncularla oynamaktan büyük bir zevk duyduğunu ifade eden Şen, güçlü bir ekiple film yapıldığını söyledi.

İlk kez bir sinema filminde rol aldığını söyleyen Aslı Tandoğan da, ''Böylesine tecrübeli bir ekiple başrol oynadığım için çok mutluyum'' diye konuştu.

Kenan İmirzalıoğlu ise filmde kötü adam rolünde oynayıp ne hissettiğinin sorulması üzerine, şunları söyledi:

''Bizler profesyonel oyuncularız ve her rolde oynarız. Önemli olan ortaya koyduğumuz performans. Filmde eski kabadayıyla yeni mafya tiplemesi birleştirilmeye çalışıldı. Tabii romantik aşkı da görmek mümkün. Kısacası filmimizde son kabadayının hikayesi gibi bir durum var. Bu ana kadar olumlu tepkiler aldık.''

''Kabadayı'' filmi, bugün Avrupa'nın çok sayıda kentinde gösterime girdi.

Senaryosu Yavuz Tuğrul'a ait olan, yönetmenliğini de Ömer Vargı'nın üstlendiği filmde, tanınmış kabadayılardan Ali Osman (Şener Şen) eline yeniden silah almayacağına dair yemin edip, eski günlerine veda etmiştir. Beklenmedik bir anda yıllardır görmediği ve aşık olduğu kadının izini bulur ve bir oğlu olduğu haberiyle sarsılır. Sevdiği kadın, oğlu Murat (İsmail Hacıoğlu) ve sevgilisi Karaca'yla (Aslı Tandoğan) bir barda çalışmaktadır. Karaca'ya aşık olan mafya üyesi Devran (Kenan İmirzalıoğlu) ise kızı elde edebilmek için her şeyi göze almıştır. Ali Osman'ın tek amacı, oğlu Murat ve sevgilisi Karaca'yı canı pahasına da olsa korumaktır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious