Kabil'deki Türk birliği Türkiye'ye döndü

Kabil'deki Türk birliği Türkiye'ye döndü.57961
  • Giriş : 12.12.2007 / 16:12:00

Afganistan'daki Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü (ISAF) çerçevesinde yürüttüğü Kabil Bölge Komutanlığı görevini İtalya'ya devreden Türk birliği Türkiye'ye döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

400 Türk Silahlı Kuvvetleri personeli için 4'üncü Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanlığı'nda karşılama töreni düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan 4'üncü Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Aslan Güner, askerlerin 8 aydır ülkelerinden ve ailelerinden uzakta, dost ve kardeş bir ülkenin insanlarına yardım ederek ve barışın devamı için gayret göstererek hem Türkiye'ye hem de insanlığa büyük hizmetlerde bulunduklarını söyledi.

Afganistan'dan dönen birliğin komutanı Tuğgeneral Kasım Erdem de, Kabil Bölge Komutanlığı görevi esnasında Afgan halkının gösterdiği sevgi ve kardeşlik duygularından duyduğu memnuniyeti aktardı.

Tuğgeneral Erdem, Türkiye'nin Atatürk'ün "Yurtta sulh, cihanda sulh" ilkesi çerçevesinde, Afganistan'ın kalkınması için elinden gelenin en iyisini yaptığını ve yapmaya devam ettiğini söyledi.

Tuğgeneral Erdem, bölgede çeşitli istişare toplantıları düzenleyerek mülki idareye destek sağladıklarını ve yeniden yapılandırma faaliyetleri kapsamında Afganistan halkına pek çok katkı sağladıklarını da sözlerine ekledi

Konuşmaların ardından tören, geçit töreniyle tamamlandı. Tören sonrasında Türkiye'ye dönen askeri personel, aileleriyle bir araya geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious