Kabine üyeleri cümleten düğünde

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Kabine üyeleri, TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil'in kızının nikâh töreninde bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Düğüne, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile eski bakanlardan Gürdal Akşit, Sami Güçlü ve çok sayıda davetli katıldı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle'nin geçirdiği kaza sonucunda yoğun bakımda olması nedeniyle buruk geçen düğünde daha önce belirlenen sanatçıların sahne alması iptal edildi. Düğünde tasavvuf müziği çalındı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kıydığı nikâhta, nikâh şahitliğini; TBMM Başkanı Bülent Arınç, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe yaptı.

TBMM Başkanı Arınç, nikâh sonrasında, çifti tebrik ederek, Akif Gülle'nin hastanede olmasından dolayı buruk bir neşe içinde olduklarını ifade etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, nikâh şahitliğini TBMM Başkanı Arınç ve beş tane bakanın yapmasından dolayı "Bakanlar Kurulu ve TBMM Başkanı'nın onayıyla nikâh tamamlandı." şeklinde bir espri yaptı.

Başbakan Erdoğan'ın Merzifon dönüşü İstanbul'a gitmesi nedeniyle düğüne katılamadığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious