Kabinede kimlerle yola devam edilecek?

Kabinede kimlerle yola devam edilecek?.7308
  • Giriş : 26.04.2009 / 21:00:00

Başkent Ankara Bakanlar Kurulu'nda yapılması beklenen revizyonla yatıp revizyonla kalkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kulislerde bir çok isim geçerken Başbakan Erdoğan'ın hafta içi yeni kabinesini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayına sunması bekleniyor. Başbakan Erdoğan bu revizyonda sekiz ila on ismi değiştireceği tahmin ediliyor.

29 Mart seçimlerinin ertesinde başlayan revizyon tartışmaları alevlenerek devam ediyor. Parti tabanı, yönetimi ve kamuoyu yeni kabineyi merakla bekliyor.

REVİZYONUN ELİ KULAĞINDA

Başkent adeta revizyonla yatıp revizyonla kalkıyor. Listeler, gidecek-gelecek isimler, tabiri yerindeyse kabine totoları havada uçuşuyor.

Başbakan Erdoğan, revizyon iddialarını Meclis'teki 23 Nisan resepsiyonunda doğrulayan açıklamalar yapmıştı.

ERDOĞAN: İSTİŞAREMİZ DEVAM EDİYOR

Başbakan'ın istişarelerimiz devam ediyor açıklaması Başkent'teki beklentileri daha da arttırdı. Başkent koridorlarında şimdi kimlerin gideceği ya da kimlerin geleceği konuşuluyor. Kabinedeki mevcut isimler bile kimin kalıp kimin gideceğini bilmiyor. Erdoğan'ın Hatay ve Antalya'da 9 gün süren tatilinde son değişiklikleri gözden geçirdiği ve listesinin hazır olduğu belirtiliyor.

KİM KALACAK KİM GİDECEK ?

Başbakan Erdoğan'ın hafta içi yeni kabinesini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunması bekleniyor. Kulislerde listede ciddi değişikliklerin olacağı konuşuluyor. 23 koltuklu bakanlar kurulunda 8 ila 10 bakanın değişeceği belirtilirken Başbakan Erdoğan'ın bugüne kadar hiç dokunmadığı 12 bakanından da en az 4 tanesini kurul dışında bırakması bekleniyor.

MGK'DAN SONRA MI ?

Kabinede bir olan kadın bakan sayısının ikiye çıkarılacağı da kulislerdeki beklentiler arasında. Önümüzdeki hafta 28 Nisan salı günü Milli güvenlik kurulu toplanacak. 29 Nisan'da ise Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un basın toplantısı var. Yeni kabinenin bu toplantının hemen ardından açıklanabileceği konuşuluyor.

SAMANYOLU

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*