Kabineye dışarıdan sürpriz isim mi?

Kabineye dışarıdan sürpriz isim mi?.5750
  • Giriş : 02.05.2009 / 06:50:00
  • Güncelleme : 01.05.2009 / 22:45:23

Erdoğan'ın kabinede yapacağı revizyondaki sürpriz bir isim kulisleri hareketlendirdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD'Yİ İYİ BİLEN BİR İSİM

AK Partili kaynaklara göre uzun zamandır ABD'de yaşayan ve mütevazı kimliğiyle dikkat çeken Cüneyt Yüksel'in kabinede yer alacak...

İŞ DÜNYASIYLA SIKI FIKI

Aynı kaynaklar Türel'in ABD'deki iş çevreleriyle çok iyi ilişkileri olan Cüneyt Yüksel'in Türk siyasetine zenginlik katacağı görüşünde.

LAİK BİR KİMLİK

Eşi Amerikalı olan Cüneyt Türel'in laik bir kimliğe sahip olmasının yanısıra iyi bir eğitim almış olması bu ismi daha cazip hale getiriyor.

ERDOĞAN'IN FAVORİSİ

Başbakan'ın Obama'nın Türkiye ziyaretinde ABD Başkanı ile Cüneyt Türel'i tanıştırması, Erdoğan'ın bu isme verdiği önemi gösterdiği ifade ediliyor...

CÜNEYT YÜKSEL KİMDİR?Cüneyt Yüksel, 1 Ocak 1970'te Mardin'de doğdu. Baba adı Mehmet Edip, anne adı Fatma'dır. Öğretim Üyesi; İstanbul Ü. Hukuk Fakültesi'ni üstün başarıyla bitirdi. Harvard Ü. Hukuk Fakültesi'nde yüksek lisansını yaptı. Stanford Ü.'de ikinci yüksek lisansını ve uluslararası hukuk alanında da doktorasını tamamladı. Harvard 'da araştırma görevlisi, Stanford'da araştırma ve öğretim görevlisi ve Maryland Ü. Hukuk Fakültesi'nde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. Washington, DC'de uluslararası avukatlık; birçok ülke hükümetine, çok uluslu şirketlere hukuk ve yönetim danışmanlığı yaptı. Boğaziçi Ü. İİBF'de yardımcı doçent olarak öğretim üyeliği görevinde bulundu.Hukuk, ekonomi, siyaset, AB ve devlette reform ve etik alanlarında birçok bilimsel eseri yayınladı. Stanford'un "Başarı Ödülü" ile 2003'te en başarılı mezun seçilerek "Harvard Özel Başarı Ödülü" aldı. Halen Harvard Mezunlar Derneği Avrupa Başkanlığı görevini yürütüyor. Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu. Arapça ve çok iyi düzeyde İngilizce bilen Yüksel, evli ve 3 çocuk babası.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*