"Kabineye girmeyi ben istemedim"

  • Giriş : 03.09.2007 / 16:25:00

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, kabineye girmeyi kendisinin istemediğini söyledi. Arınç: ''AK Parti bize hangi noktada ihtiyaç duyarsa oraya koşarız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çarşamba günü yeni hükümetin güvenoyu alarak görevine başlayacağını belirten Bülent Arınç, "Hükümet kurulma aşamasında bana roller biçildi. Ben hayalci bir insan değilim" dedi.

Arınç, "Kendi hedefimde elbette bir planım var. Ben kabinede görev almayacağımı onlara söyledim. Biz Başbakan ve Abdullah Gül ile 4 saat görüştük. Ben, sade milletvekili olacağımı ve 1-2 yıl hükümette görev yapmayacağımı söyledim. 001 plakadan sonra 25 veya başka bir plakaya binmek abes olurdu. Ben meclis başkanlığında yaptıklarımla anılmak isterim. Benim bakanlık hedefim yoktu. Görüşüme Başbakan da saygı duydu. Biraz dinlenmeye ihtiyacımız var" diye konuştu.

"AK Parti bize hangi noktada ihtiyaç duyarsa oraya koşarız" diyen Bülent Arınç, "Hükümet programını gördünüz. Müthiş bir program. Türkiye'de 70 milyon insan daha güzel şartlarda yaşayacak. 3 sene sonra kişi başına düşen milli gelir, 10 bin 300 dolara çıkacak. Yeni hükümet mükemmel bir kadroya sahiptir. İçinde ben olsam da olmasam da hiç önemli değil. Başarılı olacağını inanıyorum. Yolumuz açık olsun" ifadesini kullandı.

Arınç, 1-2 yıl sonra hükümette görev alıp almayacağı yönündeki bir soruya, şair Nazım Hikmet'in "Güzel günler göreceğiz, güneşli günler" dizeleriyle cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious