Kabotaj Bayramı'nda korku dolu anlar

Kabotaj Bayramı'nda korku dolu anlar.11352
  • Giriş : 01.07.2008 / 22:39:00

16 yıllık paraşütçü Ferhat Binici'nin kullandığı motorlu yamaç paraşütü, bir anlık arıza yaparak motorun durmasına neden oldu. Binici bir tehlikele de denizde geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı törenlerinde facianın eşiğinden dönüldü. Kaymakam Hulusi Doğan'ın denize çelenk atmasıyla başlayan kutlamalar, denizdeki jet ski ve tekneler gösteri yaptığı sırada, Türk Hava Kurumu adına gösteri yapan Ferhat Binici de motorlu yamaç paraşütüyle kutlamalara renk kattı.

Binicinin kullandığı paraşütün motoru bir anda durdu ve denize zorunlu iniş yaptı. Denize indiği sırada üzerindeki paraşüt motorunun ağırlığını taşıyamayan tecrübeli paraşütçü, boğulma tehlikesi geçirdi. Denizden zamanında müdahale ile kurtarılan Binici, “İlk kez böylesi bir kaza yaşadım. Motorun durmasının nedeni ise gösteri öncesinde aldığım benzine su karıştırılmış olmasıdır. Başka bir ihtimal motoru durduramaz” dedi.

Yağlı direk gösterileri, renkli görüntülere ve çekişmeye sahne olurken, yüzme yarışmaları sırasında uyarılara rağmen yüzücülere yaklaşan bir tekne ise tehlikeye neden oldu. Katılımcıların zarar görmeden bitirdiği gösterilerden akıllarda tek kalan ise heyecan ve korku oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious