Kabze: Cezadan dolayı çok üzgünüz

  • Giriş : 15.06.2007 / 08:37:00

Kabze, Galatasaray'a verilen 5 maçlık cezanın, takım üstünde büyük üzüntü oluşturduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray'ın genç futbolcusu Hasan Kabze, Galatasaray'a verilen 5 maçlık cezanın, takım üstünde büyük üzüntü oluşturduğunu söyledi.

Sivas Tanıtım Haftası etkinliklerine katılan Hasan Kabze, kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı. Galatasaray'a verilen 5 maçlık seyircisiz oynama cezasını değerlendiren Kabze, "Tribünlerde taraftar olmayınca oyuna konsantre olamıyorsunuz. Bu da bizi olumsuz etkileyecektir. 5 maç ceza az değil. Bir de 5 haftayı deplasmanda oynayacağımızı gözönüne aldığımızda, tam 10 hafta taraftarımızdan yoksun sahaya çıkacağız. Bu da neredeyse ligin 3'te biri eder. Ama yapacak bir şey yok. Bu sıkıntıyı hissettirmemeye çalışacağız." dedi. Sezonun sona ermesiyle tatile çıktıklarını ama takım olarak mutsuz olduklarını belirten genç futbolcu, "Ligi istediğimiz şekilde tamamlayamadık. 3. olarak hayal kırıklığı yaşadık. Şampiyon olamazsanız mutlu olamazsınız. Ama önümüzdeki sezon inşallah şampiyon oluruz ve geçtiğimiz sezonki üzüntüyü unuttururuz." şeklinde konuştu.

Yeni teknik direktörleri Karl Heinz Feldkamp'ın yaşı ile ilgili tartışmaları önemsemediğini belirten Hasan Kabze, "Bizim için yaş önemli değil. Önemli olan hocanın ve takımın başarısı. İster 100 yaşında olsun, ister 20 yaşında, fark etmez. Hocamızın yaşından dolayı yapılan spekülasyonları doğru bulmuyorum. İnşallah bu sezon hocamızla birlikte istediğimiz yere geliriz." diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious