Kaç kişi koruma istedi?

  • Giriş : 23.01.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi Malatya Milletvekili Süleyman Sarıbaş, devletten koruma talep eden aydın, işadamı ve siyasetçilerin sayısı ile bunların isimlerini sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Süleyman Sarıbaş, İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu'nun cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği yazılı soru önergesinde, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in bir suikasta kurban gitmesinin, İçişleri Bakanlığı'nın koruma sağlama işlevini tartışmaya açtığını kaydetti. Sarıbaş, devletten koruma talep eden Aydın, işadamı ve siyasetçilerin sayısını ve bunların isimlerinin açıklanmasını istedi.

Süleyman Sarıbaş, önergesinde şu sorulara yer verdi: ''Bu kişilerden hangilerinin talepleri kabul edilmiş, hangileri edilmemiştir? Eğer kabul edilmeyen varsa gerekçeleri nedir? Fikirleri kamuoyunda tepki ve tartışma konusu oluşturan Aydın, siyasetçi ve benzeri tanınmış simalara, kendileri talepte bulunmasa bile koruma sağlamak devletin görevi midir? Bu kişilere koruma sağlama ya da sağlamama konusunda ne gibi bir kıstas uygulanmaktadır?'"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious