Kaçak akaryakıt şebekesinde 8 tutuklama

Kaçak akaryakıt şebekesinde 8 tutuklama  .18249
  • Giriş : 19.04.2008 / 15:03:00

Gaziantep, İstanbul, Ankara, Adana ve Şanlıurfa'da kaçak akaryakıt satmak, gasp ve nitelikli dolandırıcılık yapmak amacıyla çete kurdukları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 28 kişiden 8'i tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen F.I, İ.Y.Ç, B,Ç, M.Y, H.O, S.Z, M.Y. ve A.K çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

A.S, İ.B, A.T, A.I, O.K, M.M.Y, İ.T, C.M, B.O, H.A, B.A, M.K, Ş.Ç, M.A, M.A, A.Y, M.K, R.A, M.Ş, ve F.C. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Gaziantep, İstanbul, Ankara, Adana, ve Şanlıurfa'da kaçak akaryakıt sattıkları ve nitelikli dolandırıcılık suçu işledikleri belirlenen bir çeteyi tespit etmişti.

''Fırtına 06'' adı verilen operasyonda gözaltına alınan 35 kişinin, başta Gaziantep olmak üzere tonlarca kaçak motorin ve fuel-oili bazı resmi kurumlara sattıkları belirlenmişti.

Çete üyelerine ait olduğu öne sürülen bazı akaryakıt istasyonlarında ele geçirilen yaklaşık 600 ton kaçak akaryakıtın analizinde, ''Ulusal Marker'' maddesine rastlanmadığı bildirilmişti.

Zanlıların ev, iş yeri ve üzerlerinde yapılan aramada, ruhsatsız bir tabanca, 5 pompalı av tüfeği, 50 gram esrar, çok sayıda tapu, çek ve senet ile başka isimler adına düzenlenmiş 45 sahte kredi kartı ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious