Kaçak inşaat sahibine hapis cezası

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Bursa'da kaçak inşaat yaptıkları, haklarında yasal işlem başlatılmasına rağmen inşaata devam ettikleri iddiasıyla yargılanan 2 kişi, 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni Türk Ceza Kanunu'nun kaçak yapılaşmayla ilgili hükümlerinin yürürlüğe girmesinin ardından, Yıldırım Belediyesince haklarında yasal işlem başlatılan kişiler hakkında açılan davalardan ikisi daha sonuçlandı.

Bursa 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen iki davada, Çınarönü Mahallesi Kır Sokak'ta kaçak inşaat yapan Mehmet Pehlivan ile Esenevler Mahallesi Edebali Sokak'ta kaçak inşaat yapan Ahmet Öztekin ''imar kirliliğine neden olmak'' suçundan 2'şer yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, yaptığı yazılı açıklamada, kaçak yapılaşmayla mücadeleyi kararlılıkla uyguladıklarını, TCK'nin kaçak yapılaşmayla ilgili hükümlerinin de çok açık olduğunu belirtti.

Keskin, şunları kaydetti:

''Biz bu konuda vatandaşlarımızı uyardık. Ayrıca, kaçak yapılaşmayı önlemek için toplu konut ve kentsel dönüşüm projeleri de gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra ruhsatlı inşaat yapmak isteyenlere kolaylık sağlıyoruz. Başta deprem olmak üzere doğal afetlere karşı kalıcı önlemler alınması amacıyla kaçak yapılarla mücadele çalışmalarını etkin bir şekilde sürdüreceğiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious