Kaçak işçilere sahte içki yaptırdılar

Kaçak işçilere sahte içki yaptırdılar.16562
  • Giriş : 24.06.2008 / 13:36:00

İstanbul'da, pasaportlarına el koydukları yabancı uyruklu işçilere sahte içki ürettirerek sattıkları öne sürülen 5 kişi ile kaçak çalıştıkları iddia edilen 4 işçi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bir istihbaratı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı görevlileri, Cengiz Y. elebaşılığındaki bir şebekenin Pendik'teki bir imalathanede ürettiği sahte içkiyi bayiler, turistik oteller ve lokantalara sattığını ortaya çıkardı.

Şebeke mensuplarının ve faaliyetlerinin bir süre izlenmesinin ardından imalathane ile depo olarak kullanılan 3 ayrı adrese, geçen cumartesi günü eş zamanlı operasyon yapıldı.

Operasyonda, kaçak içki imalatı yaptıkları öne sürülen şebeke elebaşı Cengiz Y'nin yanı sıra Özkan K, Mahmut K, Halil İbrahim T, Nebi Ş. ve Türkmenistan uyruklu Azat G, Sergıt G, Rustam N. ve Toyly S. gözaltına alındı.

İmalathanedeki aramada ise 347 adet değişik markalarda sahte içki, 200 litre doluma hazır sahte alkollü içki, 13 bin 389 adet boş içki şişesi, 1 kapak basma makinesi, 2 bin 797 adet etiket ve bandrol ve 711 adet şişe kapağı ele geçirildi.

Cengiz Y'nin, üretilen sahte içkinin dolum işlemini, operasyonda yakalanan ve pasaportlarına el koyduğu yabancı uyruklu 4 kişiye yaptırdığı ve imalathanenin deşifre olmaması için bu kişileri gece de imalathanede barındırdığı anlaşıldı.

Cengiz Y, Özkan K, Mahmut K ve Halil İbrahim T. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Nebi Ş. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaçak 4 işçi ise sınır dışı edilmek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious