Kaçak yapilar hakkinda rekor dava

  • Giriş : 17.11.2005 / 00:00:00

BURSA - Bursa'da sor bir yil içerisinde 'imar kirliligine' yol açtiklari gerekçesiyle 3 bin 800 bin kisi hakkinda dava açildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu çerçevede, Bursa'da son bir yil içerisinde' imar kirliligi' suçundan 11 ayri Asliye Ceza Mahkemesi'ne gelen dava sayisi 3 bin 800 ulasti.

Haklarinda 1 ila 3 yil arasinda degisen hapis cezasi istemiyle dava açilanlarin tutuksuz olarak yargilanmalari sürerken, kaçak yapi yapilasmanin en yaygin oldugu semtlerin basinda ise Yildirim ilçesine bagli Demirönü, Yavuzselim, Millet Baglaralti, Osmangazi'de Baglarbasi, Yunuseli, Günestepe, Yenibaglar, Nilüfer'de ise Üç Evler ve Demirci gibi mahalleler geliyor.

Yildirim Belediyesi Avukati Türkan Dogan, kendi bölgelerinde 2 binin üzerinde kaçak yapi tespit edildigini ve sorumlular hakkinda dava açildigini belirterek, "Bazi davalarimiz karara baglandi. Mahkeme hakimleri, suçun unsuruna, toplanan delillere ve kendi kanatlarini kullanarak para ve hapis cezasi veriyor. Biz sonuçlanan davalarin sonuçlari ne olursa olsun temyiz edip Yargitay'a gönderiyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious