Kaçakçılıkla mücadele de yeni yasa

  • Giriş : 07.01.2007 / 00:00:00

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, kaçakçılıkla mücadele için yasa tasarısı hazırladıklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım`ın Diyarbakır`ın Ergani ilçesinde annesi adına yaptırdığı Sermet Yalçın Anadolu Lisesi'nin açılış törenine katılmak üzere, özel uçakla Elazığ'a geldi. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Aksu, özellikle akaryakıt olmak üzere kaçakçılıkla mücadele ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kaçakçılık konusu ile ilgili yasa tasarısı hazırladıklarını anlatan Bakan Aksu, "Yasa tasarısı Bakanlar Kurulundan geçerek Meclis gündemine geldi. Akaryakıt başta olmak üzere kaçakçılıkla mücadelede önemli yenilikler getiren bir yasa tasarısı." dedi. İlerleyen günlerde yasa tasarısını da çıkaracaklarını vurgulayan Bakan Aksu, şöyle devam etti: "Böylece güvenlik güçlerimizi her türlü kaçakla mücadelede daha etkin, daha donatılmış bir hale getiririz. Milli marker uygulaması da başlayacak. O da büyük bir imkan ve rahatlamadır."

Aksu, ayrıca dün Bitlis Valiliği Özel İdare Müdürlüğü'nce Nemrut Dağı eteklerinde yaptırılan kayak pistinin açılış törenine katıldığını hatırlattı. Pistin Türkiye'nin en uzun ve en büyük kayak pisti olduğunun ifade edildiğini anlatan Bakan Aksu, şöyle konuştu: "Sadece özel idarenin imkanları ve kendi öz kaynaklarıyla yaklaşık 4 milyon YTL`den fazla bir harcamayla yapılmış güzel bir pist ve tesis."

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, üye ve meclis üyelerinden oluşan çok sayıda iş adamınında Bitlis`e geldiği bilgisini veren Bakan Aksu, "Onlarla Bitlis`in ekonomik durumunu, kalkınma konularını değerlendiren faydalı bir toplantı yaptık." şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Elazığ Havaalanı`nda Vali Muammer Muşmal, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ve protokol üyelerince karşılandı. Bakan Aksu daha sonra karayoluyla Diyarbakır'a geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious