Kaçaklar kavga etti: 12 yaralı

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Edirne'de yakalanan 390 yabancı uyruklu kaçak, kaldıkları Tunca Barınmaevi'nde yemek paylaşımı nedeniyle kavga çıkardı. Olayda 12 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edirne Emniyet Müdürlüğüne ait eski Tunca Kışlası'ndaki barınmaevinde kalan 390 kaçakta bir süre önce uyuz hastalığı olduğu belirlendi.

Bu nedenle Edirne İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla temin edilen ilaçlar, bugün yabancı uyruklulara dağıtılmak istendi. Önceki gün barınmaevinin bir bölümünde ilaçlama yapan ekipler, diğer bölümde de bugün ilaçlama yapmak için kaçakları ayrı bir bölümde topladılar. Burada yemek dağıtımı sırasında Pakistanlı ve Afganistanlı kaçaklar arasında kavga çıktı.

Bunun üzerine olay yerine sevk edilen polis, kaçaklar arasındaki kavgayı ayırmaya çalıştı. Vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan 12 Pakistanlı ve Afganistanlı, Selimey ve Edirne Devlet hastanelerinde tedavi altına alındı.

“KAÇAKLAR YIKANMAYI SEVMİYOR”

Edirne Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yaptığı açıklamada, özellikle Pakistanlı kaçakların barınma evinde sıcak su olmasına rağmen yıkanmadığını, bu nedenle bulaşıcı hastalıkların oluştuğunu söyledi.

Bir süre önce, barınaktaki kaçaklarda uyuz hastalığı oluştuğunu gördüklerini ifade eden yetkililer, bunun üzerine Edine Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle irtibata geçerek, 3 bin YTL değerinde uyuz hastalığında kullanılmak üzere losyon aldıklarını bildirdi.

Kaçakların eşyalarının çok eskidiğinden, Edirne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan da kıyafet temin ettiklerini belirten yetkililer, şunları kaydettiler:

“İki bölümden oluşan barınağın bir bölümünde dün uyuz hastalığıyla ilgili ilaçlama yaptık. Bu gün de ilaçlanmayan bölümde çalışma yapmak için bütün kaçakları ilaçlanan bölümde topladık. Burada yemek dağıtımı sırasında Pakistanlılar ve Afganistanlılar arasında kavga çıktı. Çünkü bazı kaçaklar ekmekleri saklamak istiyorlar. Bunu gören diğer kaçaklar olaya sinirlenerek kavga çıkarıyor.”


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious