Kaçaklar koğuşta yangın çıkardı: 9 yaralı

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Edirne'de sınırda yakalanan yabancı uyrukluların, ''ülkelerine gönderilmedikleri'' gerekçesiyle isyan ederek, koğuşta yangın çıkarmaları üzerine, 9 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, aralarında Irak, İran, Afganistan, Somali, Gürcistan, Moritanya, Sudan ve Fas uyrukluların yer aldığı 591 kaçağın kaldığı barınma evinin, erkekler koğuşu bölümünden duman çıktığını ve yanık kokusu geldiğini fark eden görevliler, bölgeye takviye polis gücü, itfaiye ve ambulans istediler.

Çok sayıda çevik kuvvet ve itfaiye ekibi Tunca Kışlası Barınma Evinde kaçaklar tarafından yorgan ve battaniyelerin yakılarak çıkarıldığı belirtilen yangına müdahale ettiler.

Vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan ve dumandan zehirlenen 9 yabancı uyruklu, ambulanslarla Selimiye Devlet Hastanesine kaldırıldılar.

Kaçakların kaldığı binanın bir bölümü yangın dolayısıyla kullanılamaz hale geldiğinden, kaçakların tamamı polis gözetiminde dışarı çıkarıldı.

Tunca Kışlası Barınma Evinin bahçesinde toplanan kaçaklar, polis kordonu altında bekletilerek, kaldıkları yerin ekipler tarafından temizlenmesi beklendi. İşlemin uzun süreceğinin anlaşılması üzerine kaçaklar, kaldıkları bölümün yan kısmında bulunan diğer birime taşınarak, yeniden barınmaları sağlandı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, kaçakların sınır dışı işlemlerin sürdürüldüğünü ve ilgili oldukları ülkelerle bağlantıların sağlandığını belirterek, ''Ancak bir kısmı uzun süredir burada kaldıkları ve ülkelerine gönderilmedikleri gerekçesiyle isyan çıkardı. Müdahale ile olay yatıştırıldı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious