Kaçaklara jandarma sahip çıktı

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Türkiye'ye yasa dışı yollardan giriş yaptığı tespit edilen 7 kaçak boş arazide ölüme terk edilmiş vaziyette bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre Ağrı Merkeze bağlı Eskiharman Köyü istikametinden Ağrı istikametine doğru 34 AD 2484 plakalı şüpheli bir minübüsün geldiği haberini alan jandarma ekipleri harekete geçti.

Minübüsü durdurup araç üzerinde araştırma yapan jandarma ekiplerinin, araştırmanın sonucunda araç üzerinde bulunan plakanın sahte olduğunu ve aracın çalıntığı olduğunu tespit ettiği öğrenildi.

Aracın gerçek plakasının 34 UMY 25 olduğunu öğrenen jandarma ekipleri, yapılan aramada aracın yasa dışı kaçakçılıkta kullanıldığının belirlenmesinin üzerine bölgede geniş çaplı arama operasyonu başlattı.

Jandarma ekipleri, bölgede yaşayan vatandaşların da yardımıyla Ağrı Merkeze bağlı Sarıharman Köyü civarında 6 Pakistan, 1 Bangledeş uyruklu toplam 7 kaçağın donmak üzereyken kurtarıldığı belirtildi.

2 gündür arazide yaşam mücadelesi verdikleri belirtilen şahıslar durumlarının ağır olmasından dolayı Ağrı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada hayati tehlikeyi atlatan kaçakların ifadesi alındıktan sonra adli mercilere teslim edildiği bildirildi.

Kaçakların ifadesinde 15-20 kişilik bir kafile olduklarını, ama anlaşamadıkları için ayrıldıklarını öğrenen jandarmanın bölgedeki arama çalışmalarına ara vermeden devam ettiği belirtildi.

Olayla ilgili olarak N.K. ve M.Ö. isimli şahısların Doğubayazıt'ta yakalanarak adli makamlara teslim edildiği kaydedildi.

Kışın yüzünü göstermesiyle beraber meydana gelebilecek kaçakçılık konusunda vatandaşı uyaran yetkililer, kaçakların hayatından endişe ettiklerini belirtti.

Kış aylarında meydana gelebilecek don olayları sonucunda yurda kaçak olarak girenlerin hayatını donarak kaybedebileceğini belirten yetkililer, vatandaştan çevrede şüphelendikleri her hangi kişi veya olay karşışında hemen 156'yı arayarak bilgi vermelerini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious