Kaçakları taşıyan bot alabora oldu

Kaçakları taşıyan bot alabora oldu.12517
  • Giriş : 30.06.2009 / 18:41:00

Kaçakları taşıyan botun alabora olması sonucu Filistin uyruklu 1 erkek boğularak öldü, 2 yaşında kız çocuğu kayboldu. 6 kaçak ile 1 Türk organizatör kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Özdere açıklarında denizde yardım isteyen bir grubu gören balıkçı tekneleri, durumu Kuşadası Sahil Güvenlik Bot Komutanlığına bildirdi.

Olay yerine ulaşan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, denizde zodyak tipi bir botun alabora olduğunu, bir grup insanın da denizde çırpındığını gördü.

Ekipler, bu kişiler ile bir erkek cesedini tekneye alarak, Özdere Jandarma Komutanlığına teslim etti.

Kaçaklar yapılan sorgulamalarında, Filistin uyruklu olduklarını, yasa dışı geçiş için F.K. (33) ile para karşılığı anlaştıklarını, ancak botun açık denizde alabora olduğunu, 2 yaşında bir kız çocuğunun denizde kaybolduğunu, bir arkadaşlarının boğulduğunu, kendilerinin de boğulmak üzereyken Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldığını ifade ettiler.

Kuşadası Sahil Güvenlik ekiplerinin, kaçakları Özdere'ye bıraktıktan sonra botun alabora olduğu noktaya yakın yerlerde, kayıp kızın cesedini arama çalışması başlattığı öğrenildi.

Yasa dışı geçişi organize ettiği iddia edilen F.K, gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*