Kaçakların kaldığı binada yangın çıktı

Kaçakların kaldığı binada yangın çıktı.7203
  • Giriş : 20.04.2008 / 17:56:00

Beyoğlu'nda kaçak Pakistanlıların kaldığı dört katlı binada yangın çıktı. Alevlerden kurtulmak için üçüncü kattan atlayan 7 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Binada kalan diğer şahıslar ise camdan sarkıttıkları çarşaflar yardımıyla aşağı inerek canlarını kurtardı. Yangın kurtulan kaçaklar yaralı olmalarına rağmen yakalanmamak için kaçarak kayboldu.

Edinilen bilgilere göre Beyoğlu Piripaşa Mahallesi Meşveret Sokak'ta bulunan boş ahşap binada saat 13:00 sularında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, kısa sürede büyüyerek bitişte bulunan ve Pakistanlı kaçakların kaldığı iddia edilen 4 katlı binaya sıçradı. Alevler, kaçakların kaldığı binayı tamamen sararken canlarını kurtaramaya çalışan Pakistanlı kaçaklar, üçüncü kattan aşağı atladı. Yaralanan 7 kaçak ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Binada bulunan diğer kaçaklar ise vatandaşların yardımıyla sarkıttıkları çarşafları uç uca bağlayarak aşağıya indi. Bazılarının yaralı olduğu ileri sürülen kaçak Pakistanlılar, polise yakalanmamak için kaçarak izlerini kaybettirdi.

Mahalle sakinlerine büyük panik yaşatan yangın, Beyoğlu, Fatih, Şişli, Kağıthane ve Eyüp itfaiyesinin müdahalesiyle yaklaşık 2 saatte söndürüldü. Yangın söndürme çalışmalarına evlerinin balkonlarından hortumla su tutan vatandaşlar da katıldı. Yangın nedeniyle kopan elektrik telleri tehlikeye neden oldu. Vatandaşlar, geç geldiğini iddia ettikleri itfaiye ve elektrik ekibine tepki gösterdi. Yangın nedeniyle korkan ve baygınlık geçiren bir kadına olay yerinde bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti.

Görgü tanıklarından Yaşar Bilkay, önce bir patlama sesi duyduklarını ardından da dışarı çıktıklarında yangını gördüklerini anlattı. Bilkay, yaklaşık 15-20 kaçak mültecinin yanan binadan aşağı atladığını, kaçakların yaralı olmalarına rağmen polise yakalanmamak için olay yerinden uzaklaştığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious