Kaçan dayı-yeğene kardeş kurşunu

Kaçan dayı-yeğene kardeş kurşunu.11773
  • Giriş : 20.05.2009 / 18:40:00

Ağrı'da birbirleriyle kaçan ve uğradıkları saldırıda biri ölen, diğeri ise ağır yaralanan gençlerin dayı yeğen olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Van'dan birbirleriyle kaçarak Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine gelen Orhan T. (25) ile O.T. (16) adlı kıza, Hamo Köprüsü yakınlarında Orhan T'nin kardeşi Mehmet T. tarafından silahla ateş edildi. Saldırıda Orhan T. olay yerinde öldü, bacağından yaralanan O.T. ise Ağrı'daki tedavisinin ardından Erzurum'a sevk edildi.

Güvenlik güçleri, Mehmet T'nin yakalanması için Van'ın Çaldıran ilçesi ile Ağrı'nın Doğubayazıt ilçelerinde bazı evlere operasyonlar düzenledi. Güvenlik güçlerinin zanlının yakalanması için başlattığı çalışmalar devam ediyor.

Bu arada, saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen Mehmet T'nin olayda ölen Orhan T'nin kardeşi olduğu öğrenildi. Birbirleriyle kaçan Orhan T. ile O.T'nin ise dayı yeğen olduğu bildirildi.

Öte yandan, saldırıda yaralanan O.T'nin Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığına verdiği ilk ifadede, O.T. ile kaçtıktan sonra M.T'nin kendileri ile Doğubayazıt ilçesinde irtibata geçtiğini ifade etti.

Aile büyükleri ile kendilerini barıştıracağını söyleyen zanlıyla birlikte araca bindiklerini belirten O.T, dayısı olduğunu söylediği kişinin kendilerini Hamo Köprüsü yakınlarında araçtan indirerek ateş ettiğini kaydetti.

Kendisinin kaçtığı sırada önce bıçakla bacağından yaralandığını, ardından bacağına isabet eden kurşunla yere yığıldığını anlatan O.T, dayısının kendisini de öldü zannederek bırakıp kaçtığını anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*