Kaçan mahkum 27 gün sonra Alanya'da yakalandı

Kaçan mahkum 27 gün sonra Alanya'da yakalandı.15316
  • Giriş : 28.01.2008 / 10:43:00
  • Güncelleme : 29.01.2008 / 00:33:37

Kayseri Cezaevi'ne götürülürken mola veren nakil aracından kaçan mahkum Antalya'nın Alanya ilçesinde yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cinayetten 15 yıl hüküm giydiği öğrenilen A.Ö. adındaki mahkumun kaldığı evde yapılan aramada da 50 gram kokain de ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, cinayet ve uyuşturucu madde satmak suçlarından A.Ö. (32) Samsun'da tutuklandı. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, şahsın tutukluluk halinin Kayseri Cezaevi'nde devam etmesine karar verdi. A.Ö., 27 gün önce Samsun'daki cezaevinden yola çıkan nakil aracından Kayseri yakınlarında mola verdiği sırada kaçmayı başardı. Başka bir araçla Alanya'ya giden A.Ö., Mahmutlar beldesinde kiraladığı bir eve yerleşti.

İddiaya göre, İstanbul'dan yakınları tarafından gönderilen sahte nüfus cüzdanını almak için Mahmutlar'dan Alanya Otogarı'na gelen şahıs, bir süredir kendisini takip eden İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Şahsın üst aramasında Hüseyin Ö. adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı ile ehliyet bulundu. Şahsın kaldığı evde yapılan aramada ise 50 gram kokain bulundu. A.Ö., Emniyet'teki sorgusunun ardından Alanya Adliyesi'ne sevk edildi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious