Kaçırdıkları çocuğu çingelenelere satmışlar

  • Giriş : 15.03.2007 / 00:00:00

İzmir'in Buca ilçesi Kaynaklar beldesinde, ailesiyle birlikte gittiği piknik alanında tam 340 gün önce ortadan kaybolan 5 yaşındaki İlayda Taşçı olayında ilginç bir gelişme yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çalıntı bir otomobille gezerken yakalanan sabıkalı M.A.A. (16) polise verdiği ifade sırasında 3- 4 arkadaşıyla birlikte Buca'da bir kız çocuğunu kaçırarak para karşılığı sattıklarını iddia etti. İddiaların gerçek olup olmadığı ile M.A.A.'nın kaçırıp sattıklarını söylediği çocuğun İlayda Taşçı olup olmadığı araştırılıyor.

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde çalıntı bir otomobille gezerken yakalanarak gözaltına alınan sabıkalı M.A.A.'nın ortaya attığı iddia kafaları karıştırdı. Arkasında hiçbir ipucu bırakmadan yaklaşık 1 yıl önce ailesiyle birlikte gittiği piknik alanında ortadan kaybolan İlayda'nın bulunabilmesi için M.A.A.'nın söyledikleri araştırılmaya başlandı. Zanlı M.A.A.'nın polise verdiği ifadede, İzmir'in Buca ilçesinde ormanlık bir alanda arkadaşlarıyla küçük bir kız çocuğunu kaçırdıklarını ve çocuğu tanımadıkları çingenelere para karşılığı sattıklarını söylediği öğrenildi. Ayrıca gözaltındaki bu kişi, yine Buca'da yaşlı bir kadını bilezikleri için öldürdüklerini öne sürdü. Polis, M.A.A'nın iddialarını araştırmak için geniş çaplı soruşturma başlattı.

M.A.A. Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden İzmir'e getirilerek sorgulanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious