Kaçırılan 8 asker teslim edildi! Altaylı açık konuştu!

Kaçırılan 8 asker teslim edildi! Altaylı açık konuştu!.17979
  • Giriş : 30.10.2007 / 00:00:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 01:49:39

PKK, yalanlayadursun, PKK'nin elinde rehin tutulan askerlerinin kurtarıldığı giderek kesinlik kazanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

PKK'nın elindeki rehin askerlerimizin kurtarılma öyküsünün üzerindeki sır perdesi de giderek aralanıyor.

Bölgedeki kaynaklardan gelen bilgilere göre, PKK rehin aldığı Türk askerlerini geçtiğimiz hafta içinde, Kuzey Irak'taki güvenli evlerinden birine getirdi. Türk askerlerinin buraya getirildiğini öğrenen Barzani'ye bağlı peşmergeler, edindikleri istihbaratı bölgedeki Türk askeri yetkililerle paylaştı.

Derinlemesine yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda Türk askerlerinin Kandil'e yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki bir köyde tutulduğu öğrenildi. Bunun üzerine bölgede görev yapan Türk birliklerine bağlı az sayıda komando, Barzani peşmergeleri ile birlikte askerlerin rehin tutulduğu köye gitti.

KOMANDOLARDAN OPERASYON

Burada peşmergeler, PKK'lı teröristlerle temasa geçerek askerlerin kendilerine teslim edilmesini, mevcut durumun Türkiye'nin bölgeye bir harekat yapmasına ve ilişkilerin bozulmasına neden olacağını söyledi. Peşmergelerin bu talebi PKK'lılarca reddedildi. Bunun üzerine peşmergelerle birlikte, peşmerge kıyafetiyle köye gelen Türk komandolar harekete geçti.

Çıkan çatışmada 4 PKK'lının öldürüldüğü ve askerlerimizin kurtarılarak önce Kuzey Irak'ta güvenli bir bölgeye getirildiği ve gerekli hazırlıkların yapılmasıyla, bir süre sonra Türkiye'ye nakledildikleri söyleniyor. Diyarbakır'da sorgulanan askerlerin yakın zamanda ailelerine kavuşmaları bekleniyor.

Askerlerimizin kurtarıldığı yolundaki haberimizden sonra PKK'nın yalanlaması üzerine yeniden konuştuğum kaynaklarım, haberin doğru olduğunu yineledi.


"PKK veya Roj TV ancak eski görüntüleri yayınlayabilir. Şu anda askerlerimiz güvende" bilgisini verdi.

Daha sonra gerçekten de Roj TV'de askerlerimizin eski görüntüleri yayınlandı ve askerlerimizin en kısa sürede serbest bırakılacağı açıklaması yapıldı. Bu durum, haber kaynaklarım tarafından PKK'nın moral üstünlük sağlama çabası olarak değerlendiriliyor.

 


GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious