Kaçırılan askerin evini arayan PKK'lılara tokat gibi cevap

Kaçırılan askerin evini arayan PKK'lılara tokat gibi cevap.15664
  • Giriş : 02.11.2007 / 13:28:00
  • Güncelleme : 02.11.2007 / 13:37:13

PKK'lılar 'DTP'den yardım isteyin' derken, kardeşler: "13 kardeşiz hepimiz şehit olmaya hazırız"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Piyade Uzman Çavuş Halis Çağan'ın Adana'daki evini arayan teröristler, “DTP'den yardım isteyin” derken, kardeşleri, “13 kardeşiz hepimiz şehit olmaya hazırız” cevabını verdi.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 8 askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Halis Çağan'ın Adana Tufanbeyli'deki evine telefon açan teröristler, “Kurtulmasını istiyorsanız. Genelkurmay Başkanlığı"nı protesto edip DTP'den yardım isteyin” dedi. Eşiyle bir kaç kelime konuşabildiğini dile getiren Zübeyde Çağan “Bana sadece "Beni merak etmeyin, iyiyim" diyebildi" şeklinde konuştu. Eşi sözlerini tamamlamadan telefonun elinden alındığını dile getiren Zübeyde Çağan eşimin elinden telefonu alan birileri bana, “Niçin DTP"den yardım istemiyorsunuz? DTP'den yardım isteyin. Gidin Ankara"ya partinin önünde eylem yapın. Genelkurmay Başkanlığı'nın önünde de protesto gösterisi yapın” dedi. Sonra da telefon kapandı” dedi. Günler süren bekleyişin ardından eşinden bir haber gelmesiyle ümitlendiğini dile getiren Çağan, eşinin döneceğine inandığını söyledi.

TERÖRİST AĞZIYLA İŞ YAPMAYIZ

Halis Çağan'ın ağabeyi Ali Çağan ise, “Ben evde yokken aramışlar. Teröristlerin ağızıyla iş yapacak durumda değiliz. Biz 13 kardeşiz. Gerekirse hepimiz vatanımız için seve seve şehit oluruz. Türk ordusu da Türk insanı da üç beş çapulcuya pabuç bırakmaz. Silah arkadaşları kardeşimi kurtarıp en kısa zamanda evine dönmesini sağlayacaktır” diye konuştu.

YENER EKİNCİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious