Kaçırılan askerler DTP'li mi?

Kaçırılan askerler DTP'li mi?.18870
  • Giriş : 07.11.2007 / 23:26:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:08:38

Mail gruplarında dolaşan bu soruyu, bir haber sitesi DTP'lilere yöneltti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terör örgütü PKK tarafından 21 Ekim günü kaçırılan askerlerden birinin cezaevinde yattığı, bir diğerinin ise amcasının DTP yöneticisi olduğu ortaya çıktı.

Kaçırılan askerlerden dördünün DTP'li olduğu iddiası, mail gruplarının birinci gündem maddesi oldu. İddiaların dilden dile dolaşması üzerine, Gerçek Gündem isimli haber sitesi "Askerler arasında DTP'liler var mı?" sorusunu DTP Genel Merkezi'ne yöneltti.

DTP Genel Merkezi Basın Danışmanı Kemal Avcı bu soru üzerine; "Bu söylenti bize de ulaştı. Araştırmamız sonucu bilginin doğru olmadığını gördük" dedi. Kemal Avcı, "Askerler arasında, Ahmet Türk'ün yeğeninin olduğu bilgisi de yalan. Kesinlikle böyle bir akrabalık bağı yok" ifadesini kullandı.

2002'DE TUTUKLANMIŞ

Başka bir haber sitesinin haberine göreyse, kaçırılan erlerden Ramazan Yüce'nin Mersin'deki 21 Mart 2002 Nevruz kutlamaları sırasında çıkan olaylar sonrası, PKK lehine gösteri yapmak suçundan tutuklandığı anlaşıldı.

Bu bilgi üzerine DTP Mersin eski İl Başkanı Ali Bozan Gerçek Gündem sitesinin sorularını yanıtladı. Bozan, "Ramazan Yüce'nin cezaevinde yattığını biliyorum. Ancak partide kendisini hiç görmedim. Ailesinin içinde DTP'liler olabilir. Tanıdığımız bir ailedir" dedi.

AMCASI YÖNETİCİ

Öte yandan terör örgütü PKK tarafından kaçırılan erlerden İlhami Demir'in amcasının da Ağrı Patnos'ta DTP yöneticisi olduğu ortaya çıktı. Patnos eski İlçe Başkanı Seyit Battal Taşdemir, şöyle konuştu:

"İlhami Demir'in amcası, Nuri Çalışkan ilçemizde parti yöneticiliği yaptı. İlhami Demir üyemiz mi değil mi bilmiyorum. Bir süre önce geniş bir kampanya yapmıştık. Konuştuğumuz bazı arkadaşlarımız (İlhami üyemiz olabilir) dediler. Yarın kayıtlara bakıp bilgi verebiliriz" dedi.

"İlhami Demir ile Nuri Çalışkan'ın amca yeğen olduğunu söylediniz. Ancak soyadları farklı" diye Taşdemir'e başka bir soru yöneltilince; şunları söyledi: "Aile arasındaki bir problemden dolayı, soyadlarını değiştirdi bir kısmı. O yüzden, Çalışkan ismini aldılar."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious