Kaçırılan askerler serbest kaldı, oklar DTP'ye döndü!

Kaçırılan askerler serbest kaldı, oklar DTP'ye döndü! .14143
  • Giriş : 05.11.2007 / 16:37:00

DTP'den "PKK ile şov yaptıkları" yönündeki suçlamalara yanıt geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cemil Çiçek'in açıklamaları DTP'lilerin tepkisini çekti.

Cemil Çiçek'in 'herkes birşeyler yapıyor' gözükse de, bu işin arkasında terör örgütleriyle kimin içli dışlı olduğunun en güzel kanıtıdır" sözlerine DTP'liler, “Bu olayın insani boyutunu görmeyenlerin kendi ayıbıdır” yanıtını verildi.

DTP Genel Başkan Yardımcısı Demirtaş, yaptığı açıklamada, askerlerin serbest bırakılması sırasındaki görüntüler nedeniyle DTP'ye yöneltilen eleştirileri değerlendirdi.

Demirtaş, "Sorunla ilgili olarak sonuç alınmıştır. Önemli olan budur. Süreç hala devam ediyor. Olayı siyasi malzeme yapmamak gerekiyor” dedi.

Demirtaş, alınan sonucun "hükümete rahat nefes aldırdığı" yorumunu yaparak, “Biz bölgeye KDP ve KYB yetkilileriyle bağlantı kurarak milletvekillerimizi gönderdik. Hükümetin girişimleri olup olmadığını bilmiyoruz ancak bir aileye 'inlerde mi arayalım' yanıtının verildiğini basından duyduk” diye konuştu.

Cemil Çiçek biliyordu

DTP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Sarıkaya ise “Kimsenin insani rolü speküle ederek açıklama yapma hakkı yoktur. Aileler bize başvurmuştu, biz de KDP ve KYB yetkilileri nezdinde girişimlerde bulunduk. Çatışmalar gerilimle çözülemez. Biz alınan sonuçtan memnun olduk. Üstelik bizim bölgeye gideceğimizi, Başbakan da Sayın Çiçek de biliyordu. DTP’nin öne çıkmaya çalışmaya ihtiyacı yok. Askerler için yaptığımız girişimin bedeli bu tarz ödettirilmemeli” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious