Kaçırılan İngilizlerden hala haber yok

  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

Etiyopya’da 6 gün önce kaçırılan İngiliz vatandaşlarına ait araçların bulunduğu, araçlarda mermi izlerine rastlandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İngiltere Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, Eritre sınırındaki Hamidali kasabasında bulunan üç araçta mermi ve şarapnellerin açtığı deliklerin görüldüğünü, bunun endişeye neden olduğunu belirtti.

Yetkili, Londra ve Addis Ababa’daki personelin olup biteni anlamak için 24 saat çalıştığını kaydetti.

Tamamı İngiliz Büyükelçiliği çalışanı ve yakını 5 İngiliz ile yanlarındaki 8 Etiyopyalı mihmandar, Perşembe sabahından bu yana kayıp. Bu kişileri kaçıranlar bugüne kadar herhangi bir talepte bulunmadı.

Bölgede arama çalışmalarını sürdüren İngiliz diplomatların konuştuğu görgü tanıkları, 50 kadar kişinin geceleyin İngilizlerin kampına gelerek, bu kişileri kaçırdıklarını söylediler.

Kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan 5 Etiyopyalıdan birisi de, kendilerini kaçıran kişilerin Eritre ordusunun üniformasını giydiklerini anlattı.

Eritre makamları ise İngilizleri ve Etiyopyalıları kaçıranların kendileriyle ilgilerinin olmadığını belirtiyor.

İngilizlerin ve Etiyopyalıların kaçırıldığı bölge, dünyanın en tehlikeli yerlerinden birisi olarak kabul edilirken, jeologların yoğun ilgisini çekiyor.

İngiliz basını da, dünyanın en iyi özel kuvvetlerinden SAS komandolarının, kayıp İngilizleri bulmak için her an bölgeye intikal edebileceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious