Kaçırılan iş adamı kurtuldu

  • Giriş : 27.06.2006 / 00:00:00

Elazığ'da kaçırılan iş adamı zanlıların dikkatsizliğinden faydalanarak kaçıp kurtuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, 26 Haziran 2006 tarihinde merkeze bağlı Arındık köyü yolunda faaliyet gösteren bir şirketin işletmecisi M.T.P isimli şahıs 14.00 sularında yüzleri maskeli ve silahlı iki şahıs tarafından kaçırıldı.

Yanlarına aldıkları M.T.P ile aynı şirkete ait olan bir araçla A.A ve D.A oldukları belirtilen bu şahıslar olay yerinden uzaklaştı.

Olayın aynı gün 20.00 sıralarında İl Jandarma Komutanlığı'na haber verilmesi üzerine, jandarma ekipleri tarafından başlatılan sıcak takipte 24.00 sularında söz konusu araçla sıcak temas sağlandı. Yapılan takip esnasında araç daha sonra kayalık bir bölgede terk edilmiş bir halde bulundu. Jandarma tarafından daha sonra yaya ve araçla izlemeye devam edilmiş.

27 Haziran 2006 günü kaçırılan iş adamı M.T.P'nin kaçıran şahısların dikkatsizliğinden faydalanarak, kaçıp il merkez Aydıncık köyü bölgesindeki bir mezraya ulaştığı öğrenildi. Telefonla İl Jandarma Komutanlığı'yla temasa geçen M.T.P, durum hakkında bilgi verdi.

Diğer taraftan iz takibine devam eden jandarma ekipleri merkez salkaya bölgesinde iş adamını kaçıran şahısların bir tavuk çiftliğinde olduklarını tespit etti.

Yapılan operasyon ile 2 şahıs uzun namlulu silahlarıyla birlikte ele geçirildi. Savcılık tarafından olaya el konulurken, tahkikatın devam ettiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious