Kaçırılan kız yüzünden canından oldu

  • Giriş : 27.10.2006 / 00:00:00

VAN İmam Hatip Lisesi'nde öğretmenlik yapan Mehmet Arif Bardak, akrabalarının kız kaçırması yüzünden canından oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kaçırılan kızın akrabalarının geçen pazar günü silahlı saldırısında ağır yaralanan Bardak, 3 gün boyunca hastanede yoğun bakımda tutuldu. Bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayan Bardak'ın cenazesi ailesinin ve öğrencilerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

İmam Hatip Lisesi'nde Meslek Dersi Öğretmeni olarak görev yapan 3 çocuk babası 40 yaşındaki Mehmet Arif Bardak'ın akrabalarından bir kişi, 3 yıl önce F.U.'nun yakınlarından birinin kızını kaçırdı. Bunun üzerine olayı namus meselesine dönüştüren aile, İmam Hatip Lisesi'nin sevilen öğretmenlerinden Bardak'ı takibe aldı. Bayramdan bir gün önce alışverişten sonra saat 22.30 sıralarında evine dönen Bardak, Bahçivan Mahallesi'nde kaçırılan kızın akrabası F.U.'nun silahlı saldırısına uğradı. Vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı kurşunlarla ağır yaralanan Bardak, kaldırıldığı Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde 3 gün yoğun bakımda tutuldu. Yapılan bütün müdahalelere rağmen Bardak, dün gece hayatını kaybetti.

Bardak'ın cenazesi bugün sabah saatlerinde Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi morgundan alınarak Sofu Baba Camii'ne götürüldü. Milli Eğitim Müdürü Yahya Yıldız, öğretmen arkadaşları, öğrencileri ve yakınlarının da katıldığı cenaze töreninden sonra Bardak'ın tabutu omuzlarda taşınarak Şabaniye Mezarlığın'a götürüldü. Mazarlığa defter ve kitaplarıyla gelen öğrenciler öğretmenlerine son görevlerini mazarı başında dua ederek yaparken, cenazeye katılan öğretmen, öğrenci ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious