Kaçırılan üniversiteli kurtarıldı

  • Giriş : 05.10.2006 / 00:00:00

Ankara'da 4 gün önce fidye için kaçırıldığı belirtilen üniversite öğrencisi Onur Yıldırımer, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde polisin düzenlediği operasyon sonucu, fidyecilerin elinden kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Otomobilde yapılan aramada, bagajda fidye için kaçırıldığı belirtilen Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Onur Yıldırımer (24), elleri bağlı, gözleri bantlı vaziyette bulundu.

Çorlu Emniyet Müdürü Muhittin Sert'in yürüttüğü operasyon çerçevesinde ele geçirilen zanlılar F.A, B.Ş (27) ve M.Z, sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Kaçırıldığı belirtilen Yıldırımer ise Çorlu Devlet Hastanesinde müşahede altına alındı. Hastane yetkilileri Yıldırımer'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Yıldırımer, hastanesindeki ifadesinde kendisini, polis olarak tanıtan üç kişi tarafından kaçırıldığını iddia etti.
2 Ekim'de okula gitmek için Ankara Oran Sitesi'ndeki evinden babasına ait 06 HY 088 plakalı otomobille yola çıktığını ve yolda arkasındaki tepe lambalı aracın yaklaşarak, durmasını istediğini ifade eden Yıldırımer, şunları söyledi:
“Bunun üzerine otomobilimi yolun kenarına çekerek, bekledim. Daha sonra yanıma gelen üç kişi beni merkeze götüreceklerini söylediler ve ellerime kelepçe taktılar. İlk olarak beni durdurdukları araca bindirdiler ve dövmeye başladılar. Daha sonra elimi, kolumu, ağzımı, gözlerimi bağlayıp beni başka aracın bagajına koydular. Uzun süre orada bıraktılar. Çok sık araba değiştirdiler. Bir gece gecekondu tarzında bir evde kaldık. Beni kaçıranlar, babamdan para isteyeceklerini söylediler. Bende onlara, fazla paramızın olmadığını söyledim. Beni, sabah akşam dövdüler. Beni kaçıranlar, babamdan 1 milyon dolar fidye isteyeceklerini her defasında bana anlattılar.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious